- 27. marec 2024 o 12:59
Svedkyňa opísala tragédiu v Pitelovej. Ako sa odohrali osudné okamihy pri zrážke vlaku a taxíka
Včera sme vás informovali o tragédii, ktorá sa stala v okrese Žiar nad Hronom. Na železničnom priecestí v obci Pitelová sa z doposiaľ nezistených príčin zrazilo diagnostické dráhové vozidlo s osobným autom, ktoré patrilo 48-ročnej taxikárke.
Nehoda si vyžiadala aj obete na životoch. V osobnom aute zomreli dvaja starší ľudia. Taxikárka utrpela ťažké zranenia, s ktorými bola leteckou záchrannou službou prevezená do banskobystrickej nemocnice.
Svedkyňa opísala tragické momenty
Ako uviedla svedkyňa tragédie Mária Kočišová pre portál tvnoviny.sk, vlak vliekol auto pred sebou asi 100 metrov. Žena počula silný náraz: „Bol to veľký náraz ako do železa. A ja som si myslela, že je niečo na koľaji položené a že ten vlak, teda rušeň či čo to bolo, že do toho narazil, no a potom neskoršie, keď som vyšla von, už tam boli sanitky.“
V taxíku sa viezol starší manželský pár, ktorý býval v časti obci za traťou. „Sedemdesiatdvaročná žena a 72-ročný muž, žiaľ, utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom,“ uviedla pre portál hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Petra Klimešová.
„V súvislosti s touto dopravnou nehodou bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Všetky bližšie okolnosti ako aj príčina vzniku tejto dopravnej nehody budú predmetom ďalšieho vyšetrovania a znaleckého skúmania,“ informovala krajská hovorkyňa polície Petra Kováčiková.
Minútky zo Slovenska
- 15:00 FOTO: Bratislavčania prezradili, kde najradšej trávia svoje voľné chvíle. Väčšina uteká do prírody k hrádzi či do lesa
- 15:00 Tejto ulici v Trnave sa v nedeľu radšej vyhnite: Kvôli rizikovému derby ju uzavrú
- 15:00 Pred 178 rokmi tu ľudia povstali za slobodu. Tento príbeh spod malej veže na Orave dodnes mnohí nepoznajú
- 15:00 Štátni ochranári spustili web, na ktorom nájdete informácie o výskyte medveďov
- 15:00 Snina rozbieha veľkú obnovu chodníkov: Práce zasiahnu 18 lokalít po celom meste, budú stáť vyše pol milióna
- 15:00 PRIESKUM: Dankova SNS by v apríli skončila mimo parlamentu, jazýčkom na váhach by mohol byť Matovič
- 14:30 FOTO: Pri košickom jazere to počas jarných dní vyzerá ako z rozprávky, pozrite sa na krásne zábery od pani Hany
- 14:00 Najnovší prieskum ukázal, ktorý svetový líder je u Slovákov najobľúbenejší. Neuveríte, ako dopadol Trump
- 14:00 Trenčiansky kraj zrušil verejné obstarávanie na vodíkové autobusy pre nedostatok ponúk, v projekte chce ale pokračovať
- 14:00 Kde v Nitre pribudne nová Biedronka? Investor plánuje rozšírenie cesty, pribudnú aj parkovacie miesta
- 14:00 FOTO: Vedeli ste, že aj Žilinský kraj má svoj Yellowstone ? Farebné jazierka so sírnym zápachom pozná len málokto
- 13:30 V Košiciach a okolí hrozí vznik požiarov. Platí zákaz fajčenia či vypaľovanie suchej trávy, inak hrozia pokuty
- 13:00 Medveď sa má pohybovať v Trnovom už viac dní: Nové hlásenie spresňuje miesto, ľudí vyzývajú na opatrnosť
- 13:00 Bánovce získali viac ako 600-tisíc eur na novú cyklotrasu, mesto chce posilniť prepojenie s okolitými obcami
- 13:00 Opekanie vo Vrakunskom lesoparku sa mení, onedlho pribudne možnosť rezervácie aj poplatky