- 21. apríl 2026 o 17:20 / aktualizované 22.04. o 21:45
FOTO: V Kriváni sa predáva známa koliba. Neuveríte, za koľko môžete získať zabehnutý biznis v blízkosti R2
V obci Kriváň sa na predaj objavila známa koliba s reštauráciou a ubytovaním. Za zabehnutý podnik, ktorý sa nachádza v dobre dostupnej lokalite neďaleko rýchlostnej cesty R2 medzi Zvolenom a Lučencom, pýta majiteľ takmer milión eur.
Podľa zverejnenej ponuky ide o objekt s úžitkovou plochou 331 metrov štvorcových, ktorý stojí na pozemku s výmerou 1842 metrov štvorcových. Cena nehnuteľnosti je stanovená na 999-tisíc eur, čo predstavuje približne 3018 eur za meter štvorcový.
Koliba je dispozične riešená na troch podlažiach. Na prízemí sa nachádzajú ubytovacie priestory, kancelárie, sklady, šatne či technické zázemie vrátane kotolne a chladiaceho boxu. Prvé poschodie tvorí samotná reštaurácia s kapacitou približne 120 až 150 hostí, doplnená o bar, kuchyňu a ďalšie skladové priestory. Na druhom poschodí je podkrovie, ktoré slúži najmä ako úložný priestor.
Stavba kombinuje tradičné aj moderné prvky. Prízemie je murované a doplnené kamenným obkladom, vyššie podlažia sú z dreva. Vykurovanie reštauračnej časti zabezpečuje ohnisko, ostatné priestory sú vykurované radiátormi.
Súčasťou areálu je aj parkovisko s kapacitou približne 40 miest, čo je výhodou najmä pre väčšie podujatia alebo turistov. Objekt je napojený na všetky inžinierske siete a disponuje aj kamerovým zabezpečovacím systémom. Podľa inzerátu ide o zabehnutý podnik, ktorý prešiel čiastočnou rekonštrukciou.
Vďaka svojej polohe a kapacite môže byť zaujímavý nielen pre prevádzkovateľov gastronómie, ale aj ako investičná príležitosť v oblasti cestovného ruchu. Koliba v Kriváni tak aktuálne čaká na nového majiteľa, ktorý by nadviazal na jej doterajšie fungovanie alebo jej dal nový smer.
Koliba v Kriváni pritom v súčasnosti funguje ako plnohodnotná reštaurácia, ktorá láka návštevníkov najmä na tradičnú slovenskú kuchyňu a regionálne špeciality. Prevádzka sa prezentuje ako autentická koliba, kde si hostia môžu vychutnať jedlá inšpirované Podpoľaním a životom na lazoch.
Podnik ponúka aj priestor na organizovanie rôznych podujatí – od svadieb cez rodinné oslavy až po firemné akcie. Dôraz sa kladie najmä na poctivú kuchyňu z čerstvých regionálnych surovín a jedlá pripravené podľa tradičných receptúr, doplnené o špeciality šéfkuchára. Aj vďaka tomu si koliba vybudovala stabilné miesto medzi gastronomickými prevádzkami v regióne.
Minútky zo Slovenska
- 19:25 Tenisového trénera obvinili zo sexuálneho zneužívania maloletého dievčaťa. Kauza má záver, rozhodnutie vyvolalo kritiku
- 18:39 V Zlatých Klasoch sa zrazil motocykel s osobným autom. Dávajte si pozor a úseku sa radšej vyhnite
- 18:36 Polícia hľadá 17-ročnú Vieru. Naposledy ju videli v Bytčici, ušla počas hodiny telesnej výchovy
- 18:22 Krvavá dráma v Žiline: Páchateľ dobodal troch mladých mužov nožom. Chytili ho na Vlčincoch
- 17:57 Žilinský street food park otvára sezónu vo veľkom štýle. Noví predajcovia, živá hudba aj špeciálne prekvapenie
- 17:20 Modernizácia trate pod Tatrami pokročila, tunel je prerazený. Priebeh prác poznačil archeologický výskum
- 17:20 Ak máte tento bicykel z Decathlonu, pozor! Predajca vyzýva zákazníkov na okamžité vrátanie, oprava bude BEZPLATNÁ
- 17:20 Tréner Calzona končí po 4 rokoch na lavičke slovenske futbalovej reprezentácie, prezradili to Taliani
- 17:15 FOTO: Pálenie Ďura je na Považí stále živým zvykom. Pozrite sa, kde všade túto tradíciu môžete zažiť
- 17:15 Dievčatku spadla zmrzlina na zem skôr, než si ju stihla vychutnať. Takúto reakciu košickej zmrzlinárne nečakali...
- 17:10 Na jednej z levických ulíc dochádza k nechutným incidentom. Na ľudí niekto z okna paneláku leje vodu a hádže vajcia
- 16:58 Hazard na Spiši. Muž si sadol za volant nákladného auta s 2,5 promile, skončil v cele policajného zaistenia
- 16:40 Dcéra Erika prosí o pomoc pre otca a ich rodinnú firmu, ničivý požiar haly v Golianove mu vzal živobytie aj roky práce
- 16:35 Chystáte sa na zápas Slovensko – Fínsko? Mesto Trenčín upozorňuje na uzáveru parkoviska aj posilnené autobusové linky
- 16:30 Vodiči košickej MHD nechcú otvárať predné dvere cestujúcim, Gabriela sa podelila s nepríjemným zážitkom z 52-ky