- 18. apríl 2026 o 14:00 / aktualizované 18.04. o 23:20
Banskobystrický kraj v nedeľu ráno zasiahne mráz, ohrozí nižšie rastliny. Vyhne sa mu len jeden okres
Nedeľňajšie ráno v Banskobystrickom kraji bude mrazivé. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu pred mrazom vo vegetačnom období. Upozornenie platí pre celé územie kraja s výnimkou okresu Brezno. Nízke teploty sa majú vyskytnúť od polnoci do 7:00 hod.
Podľa meteorológov sa na dotknutom území ojedinele očakáva prízemný mráz, ktorý predstavuje ohrozenie pre vegetáciu nižšieho vzrastu. Vo výške 5 centimetrov nad povrchom sa očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu 0 až -2 stupňov Celzia.
„Očakávaný prízemný mráz nie je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý, ale môže poškodiť vegetáciu nižšieho vzrastu,“ ozrejmil SHMÚ.
Sekcia krízového riadenia pre obyvateľov Ministerstva vnútra Slovenskej republiky radí, aby ste pokosili trávnik pod stromami a poliali pôdu okolo stromov. Aplikovať môžete aj prípravky na ochranu proti mrazu – vedrá s voskom, parafínové sviečky, protimrazové závlahy, zakrývanie, teplovzdušné turbíny či iné prostriedky na ochranu úrody.
Minútky zo Slovenska
- 21:00 FOTO: Za Nitrou smerom na Rišňovce došlo k hrozivej havárii, po zrážke kamióna s dodávkou zasahoval aj vrtuľník
- 21:00 Kam cez víkend v Bratislave a okolí? Program vám vyplnia veľkolepé Dni mesta, SlavCon, párty a špeciálne výstavy
- 21:00 Prešovčania zneužívajú parkovacie preukazy ŤZP svojich blízkych. Takýmto vodičom hrozí vysoká pokuta
- 21:00 VIDEO: Novorodenecké dvojičky zo Spišskej roztopia vaše srdce, braček spoznal svoju sestričku v prvej sekunde
- 20:38 Budú vlaky zo Žiliny do Rajca premávať častejšie? Projekt dispečerizácie trate sľubuje veľké zmeny
- 20:36 Cyklistické preteky obmedzia cez víkend dopravu v okolí Trenčína a Bánoviec, autobusy budú jazdiť v upravenom režime
- 20:35 Manželka Igora Matoviča už nevlastní historický dom v centre Trnavy, pamiatku na Kapitulskej kúpil sused
- 20:35 Na železničnom priecestí na juhu Slovenska sa zrazil vlak s autom, dopravu prerušili
- 20:30 Vodiči košickej MHD nechcú otvárať predné dvere cestujúcim, Gabriela sa podelila s nepríjemným zážitkom z 52-ky
- 20:30 FOTO: Prešov ocenil výnimočných učiteľov. Mesto vyzdvihlo 21 pedagógov, ktorí menia budúcnosť
- 20:20 VIDEO: Ďalšia dráma v parlamente. Danko vykázal Mesterovú z PS, padali obvinenia z totality aj koordinovaného útoku
- 19:25 Tenisového trénera obvinili zo sexuálneho zneužívania maloletého dievčaťa. Kauza má záver, rozhodnutie vyvolalo kritiku
- 18:39 V Zlatých Klasoch sa zrazil motocykel s osobným autom. Dávajte si pozor a úseku sa radšej vyhnite
- 18:36 Polícia hľadá 17-ročnú Vieru. Naposledy ju videli v Bytčici, ušla počas hodiny telesnej výchovy
- 18:22 Krvavá dráma v Žiline: Páchateľ dobodal troch mladých mužov nožom. Chytili ho na Vlčincoch