- 14. apríl 2026 o 16:00 / aktualizované 15.04. o 21:45
Neznámy páchateľ otvoril v Podbrezovej bránu do domu a vpustil tam veľkého psa, zranená fenka z dvora bojuje o život
V skupine Podbrezová spolu sa v pondelok objavil znepokojivý príspevok, ktorý opisuje incident zo súkromného pozemku v lokalite Štiavnička. Podľa slov majiteľa malo dôjsť k tomu, že počas neprítomnosti domácich niekto otvoril bránu na pozemok a vpustil tam veľkého psa, ktorý následne napadol domácu fenku. Zranené zviera bolo prevezené na veterinárnu kliniku v Podbrezovej, kde mu poskytli neodkladnú pomoc.
Majiteľ uviedol, že fenka utrpela vážne zranenia a v čase zverejnenia príspevku nebolo jasné, ako sa jej stav bude ďalej vyvíjať. „Včera nám na Štiavničke niekto počas toho, ako nikto nebol doma, otvoril bránu u nás doma a pustil nejakého veľkého psa na našu fenku, ktorý ju dohrýzol, a práve sa nachádza na veterine v Podbrezke, kde jej pomáhajú, neviem, ako je na tom a či prežije,“ opísal situáciu majiteľ psa.
Zároveň požiadal verejnosť o pomoc pri zisťovaní možných svedkov alebo osôb, ktoré by mohli mať informácie o tom, kto sa v okolí pohyboval so psom väčšieho vzrastu. Spomenul najmä mladších ľudí, ktorých mali miestni v minulosti vídať so psom podobného typu v okolí Štiavničky, Valaskej či Hronca.
Podľa jeho slov mal byť pes veľmi veľký, čo usudzuje aj podľa rozsahu zranení. Zároveň sa domnieva, že v okolí nie je veľa ľudí, ktorí vlastnia psy podobnej veľkosti. Dodáva, že obyvatelia v minulosti údajne videli v okolí pohybovať sa mladých chlapcov so psom veľkého vzrastu, pričom podľa ich tvrdení malo ísť o problémové správanie.
„Viem, že šanca je nulová, ale skúsim... Dúfam, že niekto bude niečo vedieť... Prosím o akékoľvek info, kto by to mohol byť, prípadne, koho sa opýtať, ja sa o zvyšok už postarám. Toto sa nerobí...“ uviedol na záver. Príspevok vyvolal silné reakcie obyvateľov. Časť diskutujúcich vyjadrovala súcit so zraneným zvieraťom a podporu jeho majiteľom, iní upozorňovali na vážnosť situácie a možné právne dôsledky.
„Chudáčik psík, dúfam, že prežije a bude v poriadku,“ napísala Eva. Objavili sa aj názory, že v prípade vpustenia cudzieho psa na cudzí pozemok ide o závažný incident, ktorý by mal byť riešený aj oficiálnou cestou. „Nenechajte to len tak, podajte trestné oznámenie. Nech sa vinník nájde. Veď to je hrozné,“ vyjadrila sa Marcela.
„Naša chyba, nemali sme ju na vlastnom dvore, u nás doma nechať samú, na pár hodín. No nikto nečaká, že sa niečo takéto môže stať, na vlastnom dvore. Trestné oznámenie samozrejme už je, či budú konať je už na nich,“ dodal majiteľ. Poďakoval tiež verejnosti za podporu a informoval, že fenka sa po zákroku zotavuje, veterinári ju prebrali z narkózy a jej stav sa má postupne zlepšovať.
Minútky zo Slovenska
- 24.04. VIDEO: Cyklisti sa dočkali. Trenčianska župa otvorí ďalší dôležitý úsek cyklomagistrály, prepojí Trenčín s Dubnicou
- 24.04. Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 24.04. FOTO: Bratislava zažije víkend nostalgickej MHD ZDARMA, do ulíc vyrazia historické električky aj legendárne autobusy
- 24.04. Rušňovodič posiela odkaz bežkyni, ktorá mu pri Dunajskej Strede skoro skočila pod vlak, zľakli sa aj okoloidúci
- 24.04. Kam vyraziť cez víkend? Nitra ožije trhmi, moto akciou aj veľkou narodeninovou párty s Mirom Jarošom
- 24.04. Pri autobusovej zastávke v Žiline vychováva diviačica svoje mláďatá. Obyvatelia sa boja o deti
- 24.04. Župné dni opäť rozprúdia život na východe, čaká vás nadupaný program a hviezdy ako Tina, Alan Murin či HEX. Kedy a kde?
- 24.04. Nitru čaká koncert Mira Jaroša v Promenade: Bude zdarma a pre všetkých, naposledy spôsobil detský ošiaľ
- 24.04. Víkend v Trenčianskom kraji ponúkne pestrý kultúrny program, od veľkých šou až po divadelnú poctu televíznej legende
- 24.04. PREHĽAD: Posledný aprílový víkend je pred nami! V Prešovskom kraji je pripravený pestrý program, vyberiete si?
- 24.04. PREHĽAD: Víkendové dni sú za dverami, čo ponúka Košický kraj? Tešiť sa môžete na poriadne nadupané podujatia
- 24.04. Dvojicu medveďov spozorovali len pár metrov od cyklotrasy. Z Liptova prichádza ďalšie varovanie
- 24.04. Poštárka opísala svoj bežný pracovný deň, pravda o žltých lístkoch vo vašej schránke vás možno prekvapí
- 24.04. Prešovčania zneužívajú parkovacie preukazy ŤZP svojich blízkych. Takýmto vodičom hrozí vysoká pokuta
- 24.04. Kam cez víkend v Bratislave a okolí? Program vám vyplnia veľkolepé Dni mesta, SlavCon, párty a špeciálne výstavy