Dnes večer naživo na RTVS: Kotleba versus Lunter v predvolebnej diskusii


Foto: Dnes večer naživo na RTVS: Kotleba versus Lunter v predvolebnej diskusii

Kandidáti na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja sa dnes večer stretnú v predvolebnej debate na RTVS. Predovšetkým to bude súboj medzi súčasným županom Mariánom Kotlebom a jeho najväčším protivníkom v boji o post predsedu BBSK Jánom Lunterom. Ten má podľa najnovších prieskumov najvyššie šance nahradiť predsedu ĽsNS na poste župana.

Diskusia bude prebiehať naživo a orientovaná bude na kľúčové kompetencie a ich využitie z pohľadu kandidátov. Každý z nich dostane rovnaký priestor na vyjadrenie. Vysielať ju bude STV 2 a Rádio Regina naživo od 20:10. Debatu budú moderovať redaktori RTVS Juraj Jedinák a Martin Strižinec.

O post župana Banskobystrického samosprávneho kraja sa po niekoľkých odstúpeniach uchádza 11 kandidátov, z ktorých všetci dostali pozvanie aj do dnešnej moderovanej diskusie. Medzi kandidátmi je 10 mužov a len jediná žena. 

Pozvanými sú: Alena Pivovarčiová, Miroslav Gálik, Martin Juhaniak, Igor Kašper, Vojtech Kökény, Mariaá Kotleba, Milan Urbáni, Jozef Sásik, Ivan Saktor, Alena Pivovarčiová, Ján Lunter, Zdenek Očovan.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu