• 16. február 2026 o 11:00 / aktualizované 16.02. o 19:10

VIDEO: Festival rastlín vo Zvolene spôsobil šialenstvo, ľudia čakali v kolónach hodiny, miestni sa nemohli dostať domov

Foto: VIDEO: Festival rastlín vo Zvolene spôsobil šialenstvo, ľudia čakali v kolónach hodiny, miestni sa nemohli dostať domov
Foto: Facebook/Dominika Š., Nicole H. | Zobraziť galériu

Festival rastlín vo Zvolene spôsobil počas víkendu na cestách doslova šialenstvo. Podujatie sa konalo v priestoroch Ekoma rezort, pričom išlo o rozsiahly predaj izbových rastlín, špeciálnych druhov, kvetináčov a príslušenstva pre všetkých milovníkov zelene. Návštevníci čakali v kolónach hodiny, ešte viac nahnevaní boli miestni obyvatelia, ktorí sa nevedeli dostať domov a museli čakať tiež.

Na sociálnej sieti začali pribúdať kritické príspevky a fotografie ľudí zaseknutých v kolónach. „Kto sa chystá na festival rastlín, odporúčam zobrať dostatok jedla, vody a nervov,“ napísala Nikola a rozvírila jednu z viacerých diskusií. Katarína uviedla, že obyvatelia, ktorí bývajú v Sekierskej, museli taktiež čakať aj dve hodiny, aby sa dostali domov. S týmto názorom súhlasili aj mnohí ďalší ľudia. Štefan patril k tým, ktorí to po chvíli radšej vzdali a odišli. „Išli sme, otočili sa v polovici cesty a bolo po festivale,“ opísal sklamanie Eduard.

Podľa Daniely vôbec nebola zvládnutá dopravná situácia. Za najhoršie považovala to, že niektorí vodiči zaparkovali na už aj tak úzkej ceste, čím odstavili jeden pruh. Znemožnili tým plynulú jazdu smerom hore, ak niekto obiehal takto odstavené vozidla a ostal v kolóne, zablokoval tých, ktorí schádzali dolu. „Hore hodinu a pol, dnu 20 minút a dolu 30 minút - sobotné popoludnie vyplnené,“ dodala žena. Toľko áut som ešte nevidela, stáli za na križovatke, autobus nemohol ísť. Bola som pozrieť v Môťovej,“ tvrdí Jana.

Názory pridávali aj ľudia, ktorí zažili Festival rastlín v iných mestách, napríklad v Banskej Bystrici či Prievidzi. Zhodli sa, že čo sa týka dopravy, išlo o omnoho lepšie zorganizované podujatie. Nielen na cestách, ale aj priamo na podujatí vo Zvolene bolo plno. „Tak my sme boli ráno o 9:00 a bola tlačenica. A keď sme išli domov, tak minimálne podľa môjho odhadu 2,5-kilometrová kolóna,“ opísala Lucia. Katarína si myslí, že celému problému mohla zabrániť kyvadlová doprava, pričom ľudí mali privážať a odvážať na miesto len autobusy. Ľuboš vidí chybu v mieste konania, ktoré považuje za nevhodné.

Nie všetci komentujúci kritizovali. Mnohým návštevníkom sa samotné podujatie páčilo, kvety označili za krásne a celkovo boli spokojní. Podľa Emílie či Heleny sa kvety rýchlo míňali, pretože bol o ne veľký záujem. To, ako to vyzeralo na festivale, si môžete pozrieť v galérii.

Bystricak.sk požiadal organizátorov podujatia o vyjadrenie.


Minútky zo Slovenska