12 apríl 2015 - 10:47

O odňatí právomocí kraju k eurofondom sa stále rozhoduje

Foto: O odňatí právomocí kraju k eurofondom sa stále rozhoduje
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Počas piatkovej návštevy dvoch banskobystrických gymnázií sa premiér Robert Fico stretol aj s novinármi. Dostal otázku aj k avizovanému odňatiu právomocí Banskobystrickému samosprávnemu kraju k eurofondom.

“Urobili sme si inventúru a zistili sme, že vďaka nečinnosti predsedu samosprávneho kraja prišiel kraj o niekoľko miliónov eur na cesty a DSS a o ďalšie veľké peniaze takýmto spôsobom ešte príde. Minister pôdohospodárstva na vláde už avizoval, že kraj teraz prichádza o 700 z celkove 800 tisíc eur, ktoré mohol na projekty dostať.”

Podľa premiéra sa Banskobystrický kraj stáva znevýhodneným v porovnaní s inými krajmi Slovenska a obyvatelia by na to nemali doplácať.

“Dostávame sa do situácie absolútnej nefunkčnosti župy, pokiaľ ide o fondy EÚ. Nevylučujem preto ani riešenie, že zoberieme samosprávnemu kraju právomoci týkajúce sa čerpania fondov a prenesieme ich na krajské mesto Banská Bystrica. Musíme to však urobiť po dôslednom zvážení, pretože je to krok, ktorý môže vyvolať veľké napätie. Nevidíme však dôvod, pre ktorý by mali ľudia v kraji trpieť preto, že ako experiment bol niekto zvolený za župana.”

Kotlebov hovorca Vladimír Gürtler neskôr formou videa označil vyjadrenia premiéra o možnom presunutí kompetencií k eurofondom z VÚC na mesto za protiústavné, považoval to za politický útok na predsedu BBSK.

“Samosprávny kraj pri čerpaní eurofondov striktne postupuje v zmysle zákona,” zotrval na svojom stanovisku Kotleba.

Miesto: -
Dátum: 12.04.2015

Dopravný servis
Nový Svet
Stacionárny radar
19:13
Zvolenská cesta
Prekážka na ceste
17:14
Zvolenská cesta
Policajná hliadka
16:16
Zvolenská cesta
Policajná hliadka
15:10
Tajov
Kolóna
15:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.