09 október 2017 - 15:24
Juraj Kristek

Vodič zišiel s autobusom na Donovaloch mimo cestu, na pomoc musel letieť záchranársky vrtuľník

Foto: Vodič zišiel s autobusom na Donovaloch mimo cestu, na pomoc musel letieť záchranársky vrtuľník
Foto: facebook.com / VZZS ATE

V sobotu 7. októbra sa vo večerných hodinách stala dopravná nehoda na Donovaloch, pri ktorej 29-ročný vodič autobusu zišiel z cesty a ocitol sa asi 200 metrov od komunikácie. Posádka leteckých záchranárov mu po príchode poskytla lekárske ošetrenie a v stabilizovanom stave ho previezla do fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici.

„Posádka leteckých záchranárov z Banskej Bystrice bola dnes večer privolaná na Donovaly. 29-ročný vodič zišiel z autobusom približne 200 metrov mimo vozovky. Po prílete záchranárskeho vrtuľníka k miestu udalosti poskytla lekárka leteckých záchranárov pacientovi s poranením hlavy neodkladné zdravotné ošetrenie,“ spresnili leteckí záchranári k incidentu.

Okrem vodiča, ktorý utrpel poranenia hlavy, sa našťastie v autobuse nikto nevyskytoval. Muža previezli do fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. „Žiadne ďalšie osoby sa v autobuse nenachádzali. V stabilizovanom stave s poruchou vedomia bol letecky prevezený na urgentný príjem Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici,“ uviedli leteckí záchranári na svojom webe.
Zdroj: lzs.ate.sk

Dopravný servis
Tajov
Kolóna
13:18
Zvolenská cesta
Prekážka na ceste
09:14
Jakub
Zver pri ceste
00:17
Jakub
Zver pri ceste
21:16
Zvolenská cesta
Policajná hliadka
20:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.