HC ´05 iClinic Banská Bystrica prehral v Lige majstrov s fínskym majstrom Tappara Tampere

Slovenský hokejový majster prehral v 5. kole A - skupiny Ligy majstrov na štadióne fínskeho mužstva Tappara Tampere 0:3. Tímto výsledkon stratil nádej na postup do vyraďovacej fázy. Posledný zápas tak odohrá budúcu stredu 11.10.2017 o 18. 00, opäť proti fínskemu mužstvu.

Tappare pomohol aj návrat Sebastiana Repa z tímu Florida Panthers, ktorý skóroval už 9. minúte. Domáci hrali jednoduchým štýlom, sebavedome v rýchlom tempe, a neustále sa dostávali do nebezpečnách zakončení, výsledkom čoho bol aj druhý gól v 11. min.

Pred druhou tretinou sa tréner Vladimír Országh pokúsil zmeniť systém hry, aby domácich fínov pribrzdil. Hostia z Bystrice chodili viac do súbojov, no napriek tomu v tempe korčuľovania sa domácim nedokázali vyrovnať. Po bezgólovej druhej tretine sa domáci presadili ešte raz v 55. min., čím skóre zápasu uzavreli.

Tappara Tampere – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 9. Repo (Jarvinen), 11. Alanen (Utunen, Salonen), 55. Jarvinen (Alanen, Utunen)

Vylúčenia na 2 min.: 2:2, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marcus Linde, Kristian Vikman – Pasi Nieminen, Tommi Niityla, 3 780 divákov

Tappara Tampere: Heljanko – Mikkola, Lehtonen, Rantakari, Vittasmaki, Salonen, Utunen, Has, Redenbach – Repo, Jarvinen, Kuusela – Ojamaki, Jarvinen, Karki – Karjalainen, Rauhala, Levtchi – Nurmi, Makinen, Alanen

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihalik, Gélinas, Dame-Malka – Faille, Surový, Brittain – Lunter, Bortňák, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Andrisík, Češík, Belluš – Gabor