19 jún 2018 - 08:07

Čaká nás tropický pracovný týždeň a chladný víkend

Foto: Čaká nás tropický pracovný týždeň a chladný víkend
Foto: ilustračné

Počas tohto týždňa nás zasiahne ďalšia vlna tropických horúčav. Od dnes budú opäť na dennom poriadku denné teploty cez 30 °C. Vyvrcholiť by mali vo štvrtok na hodnotách 27 až 33 °C. 

Dnešný deň by na naše územie mal priniesť prevažne jasné až polooblačné počasie. V priebehu dňa sa môže v horských oblastiach vytvárať kopovitá oblačnosť a postupne hrozia prehánky alebo aj búrky. 

Naše územie bude dnes ovplyvňovať okraj tlakovej výše, ktorý zasahuje do strednej Európy od západu. Očakávame prevažne slnečné počasie s teplotami od +26 do +31 °C. Popoludní sa v hornatých oblastiach začne tvoriť kopovitá oblačnosť. Ojedinele sa môžu vyskytnúť prehánky či búrky, ktoré by nemali byť intenzívne. 

Pred víkendom sa počasie pokazí 

S príchodom víkendu sa totiž v našej oblasti črtá výraznejšie ochladenie. Zmena príde v piatok, kedy by cez naše územie mal postúpiť studený front a za ním k nám od severozápadu začne prenikať  studený vzduch. 

Teploty by sa mali výrazne prepadnúť a to o viac než 10 °C. Ochladenie sa očakáva aj v noci, kedy teploty môžu v dolinách a v kotlinách klesať aj pod hranicu 5 °C.


0 zdieľaní
Zdroj: imeteo.sk

Dopravný servis
Jakubská cesta
Prekážka na ceste
19:13
Kostiviarska cesta
Jama na ceste
19:12
Zvolenská cesta
Dopravná nehoda
17:16
Jakub
Policajná hliadka
17:14
Kremnička
Prekážka na ceste
16:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina