04 jún 2018 - 13:36
Juraj Kristek

V Banskej Bystrici umiestnili 20 kontajnerov na elektroodpad

Foto: V Banskej Bystrici umiestnili 20 kontajnerov na elektroodpad
Foto: banskabystrica.sk

Banská Bystrica sa stala iba druhým krajským mestom, v ktorom umiestnili špeciálne čevrveno-biele kontajnery určené na triedenie a zber malých elektrospotrebičov. 

„Mať čisté a zdravé mesto je pre nás dôležité. Preto som rád, že v Banskej Bystrici pribudne 20 červeno-bielych kontajnerov, ktoré umožnia Banskobystričanom komfortne triediť nepotrebný elektroodpad. Ich výhodou je, že sú obyvateľom dostupné kedykoľvek a nemajú otváracie hodiny ako napríklad zberné dvory,“ povedal primátor Ján Nosko. 

Na to, aby sa zlepšil triedený zber odpadu a zvýšila sa recyklácia, je potrebné neustále prichádzať s riešeniami i pre komodity, akými sú drobné elektrozariadenia, ktorých zber je komplikovaný a náročný.  

„V roku 2018 môže využívať červeno-biele kontajnery už viac ako 200 tisíc obyvateľov. Za rok a pol fungovania sme prostredníctvom červeno – bielych kontajnerov vyzbierali už viac ako 16 ton drobného elektra, čo je veľmi dobrá správa pre životné prostredie,“ uviedol konateľ ASEKOL SK Ronald Blaho. Zdroj: banskabystrica.sk

Dopravný servis
Zvolenská cesta
Práca na ceste
19:18
Nový Svet
Policajná hliadka
19:17
Kremnička
Prekážka na ceste
17:15
Zvolenská cesta
Kolóna
17:11
Nový Svet
Stacionárny radar
16:17
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.