30 máj 2018 - 14:03
Juraj Kristek

Vodiči sú stále neopatrní a v autách si nechávajú cennosti, polícia eviduje viacero prípadov vlámaní

Foto: Vodiči sú stále neopatrní a v autách si nechávajú cennosti, polícia eviduje viacero prípadov vlámaní
Foto: KR PZ Banská Bystrica

V súvislosti s viacerými prípadmi vlámania sa do áut za posledné obdobie vydala polícia stanovisko, ako prípadnému vlámaniu a odcudzeniu vecí zabrániť. Vo vozidle si nikdy na sedadlách a odkladacích plochách nenechávajte žiadne dôležité a cenné veci ako napríklad: doklady, peňaženku, kabelku, elektroniku, peniaze, zbraň a podobne.   

„Aj zdanlivo bezcenná vec môže zlodeja prilákať. Zlodejovi stačí na krádež vecí z vozidla len niekoľko sekúnd, počas ktorých sa vzdialite od vozidla. Mnohí ľudia si z auta robia výkladnú skriňu a potom si nájdu na aute rozbité okno a páchateľ čo vidí, to zoberie - príležitosť robí zlodeja a sú páchatelia, ktorí takéto príležitosti priam vyhľadávajú,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici Mária Faltániová.  

Pokiaľ si vo vozidle veci nechať musíte, tak ich uložte do batožinového priestoru, nie na viditeľnom mieste. Ak si nájdete vozidlo násilím otvorené okamžite zavolajte políciu. Do auta nikdy nesadajte a nezisťujte čo zmizlo, pretože tým môžete zničiť stopy, ktoré páchateľ zanechal na mieste činu. Zdroj: KR PZ Banská Bystrica

Dopravný servis
Zvolenská cesta
Práca na ceste
19:18
Nový Svet
Policajná hliadka
19:17
Kremnička
Prekážka na ceste
17:15
Zvolenská cesta
Kolóna
17:11
Nový Svet
Stacionárny radar
16:17
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.