30 máj 2018 - 14:03

Vodiči sú stále neopatrní a v autách si nechávajú cennosti, polícia eviduje viacero prípadov vlámaní

Foto: Vodiči sú stále neopatrní a v autách si nechávajú cennosti, polícia eviduje viacero prípadov vlámaní
Foto: KR PZ Banská Bystrica

V súvislosti s viacerými prípadmi vlámania sa do áut za posledné obdobie vydala polícia stanovisko, ako prípadnému vlámaniu a odcudzeniu vecí zabrániť. Vo vozidle si nikdy na sedadlách a odkladacích plochách nenechávajte žiadne dôležité a cenné veci ako napríklad: doklady, peňaženku, kabelku, elektroniku, peniaze, zbraň a podobne.   

„Aj zdanlivo bezcenná vec môže zlodeja prilákať. Zlodejovi stačí na krádež vecí z vozidla len niekoľko sekúnd, počas ktorých sa vzdialite od vozidla. Mnohí ľudia si z auta robia výkladnú skriňu a potom si nájdu na aute rozbité okno a páchateľ čo vidí, to zoberie - príležitosť robí zlodeja a sú páchatelia, ktorí takéto príležitosti priam vyhľadávajú,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici Mária Faltániová.  

Pokiaľ si vo vozidle veci nechať musíte, tak ich uložte do batožinového priestoru, nie na viditeľnom mieste. Ak si nájdete vozidlo násilím otvorené okamžite zavolajte políciu. Do auta nikdy nesadajte a nezisťujte čo zmizlo, pretože tým môžete zničiť stopy, ktoré páchateľ zanechal na mieste činu. 1 zdieľaní
Zdroj: KR PZ Banská Bystrica
Dopravný servis
Kremnička
Iné nebezpečenstvo
21:15
Zvolenská cesta
Prekážka na ceste
17:10
Tajov
Kolóna
16:16
Zvolenská cesta
Policajná hliadka
16:14
Nový Svet
Policajná hliadka
15:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.