24 máj 2018 - 14:39

Kamionista chel zabrániť zrážke s autom idúcim pred ním a tak strhol volant, skončil v priekope

Foto: Kamionista chel zabrániť zrážke s autom idúcim pred ním a tak strhol volant, skončil v priekope
Foto: noviny.sk

V stredu 23. mája neďaleko Podbrezovej havaroval kamión prevážajúci viac ako 20 ton železného materiálu. Kamionista uviedol, že sa snažil zabrániť zrážke s pred ním idúcim autom, ktoré šoférovala žena s dieťaťom. Keď uvidel, že pred ním idúce auto začalo prudko brzdiť, pre istotu strhol volant. Krajnica však ťažkému nákladu neodolala a kamión sa prevrátil.  

Kamionista prevážal 22 tonový náklad zo železiarní v Podbrezovej a mal namierené do Dubnice nad Váhom, kde sa však nedostal. Náklad sa mu vysypal pár kilometrov za Podbrezovou. Nestihol zareagovať na auto idúce pred ním, ktoré odbočovalo na parkovisko. Nehoda si našťastie nevyžiadala žiadne zranenia.  

Vozidlo je prevrátené, nevieme či je možný únik prevádzkových kvapalín. Budeme musieť počkať, kým ho prevrátia,” uviedol Matej Zelenčík z Hasičského záchranného zboru Brezno. Vodič kamiónu navyše za nepozornú jazdu dostal pokutu vo výške 50 eur. Vyťahovanie kamióna z priekopy trvalo niekoľko hodín a našťastie sa obava o úniku kvapalín do pôdy nepotvrdila.


0 zdieľaní
Zdroj: noviny.sk
Dopravný servis
Kremnička
Policajná hliadka
23:16
Jakubská cesta
Prekážka na ceste
19:10
Nový Svet
Stacionárny radar
09:12
Jakub
Stacionárny radar
22:18
Nový Svet
Policajná hliadka
22:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina