16 máj 2018 - 15:02

V Brezne sa už stavia detské ihrisko Žihadielko, otvorenie je naplánované na mesiac jún

Foto: V Brezne sa už stavia detské ihrisko Žihadielko, otvorenie je naplánované na mesiac jún
Foto: brezno.sk

Výstavba nového detského ihriska Žihadielka v Brezne už začala. Stavenisko na nábreží Hrona mesto odovzdalo pracovníkom spoločnosti Lidl začiatkom minulého týždňa. Brezno v rámci projektu obsadilo prvé miesto a získalo tak hlavnú cenu, ktorou je vybudovanie moderného no najmä bezpečného detského ihriska v hodnote 87 000 eur. Jednou z podmienok projektu bolo aj poskytnutie pozemku na ktorom bude postavené.  

„Zvažovali sme tri lokality – na Ulici ČSA, 9. mája a nábrežie Hrona. Zvíťazilo nábrežie Hrona, pretože je najdostupnejšie pre všetkých Brezňanov, teda z každého smeru je to približne rovnaká vzdialenosť. Celá zóna je už dnes pekne upravená, vybudovali sme tu dopravné ihrisko, fitpark, workout, Veolia tu osadila pekné ihrisko, ale nové detské ihrisko bude zase len lákadlo pre malých aj veľkých,“ povedal primátor Tomáš Abel. 

Žihadielko bude umiestnené v priestore dopravného ihriska na zelenej ploche východne od parku seniorov ako súčasť koncepcie rozvoja nábrežia Hrona. „Ihrisko je navrhnuté tak, aby splnilo požiadavky pre rôzne vekové kategórie detí, čomu sú prispôsobené aj dopadové plochy. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevážovadlách,“ uviedol architekt Karol Ličko. 

Všetky herné prvky budú z odolných materiálov a pre zvýšenie bezpečnosti bude celé ihrisko oplotené. Chýbať nebude ani stojan na bicykle a informačná tabuľa s prevádzkovým poriadkom. K dispozícii bude aj dostatok lavičiek na oddych. Oficiálne otvorenie je naplánované na 16. júna. 


Sledujte nás na Facebooku0 zdieľaní


Dopravný servis
Jakubská cesta
Prekážka na ceste
19:15
Polkanová
Kolóna
19:15
Polkanová
Dopravná nehoda
19:11
Zvolenská cesta
Prekážka na ceste
18:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina