15 máj 2018 - 08:03

Manželom zhorelo auto pred ich očami, kývali na okoloidúcich vodičov no nikto im nepomohol

Foto: Manželom zhorelo auto pred ich očami, kývali na okoloidúcich vodičov no nikto im nepomohol
Foto: noviny.sk

Manželom z Pincinej (okres Lučenec) pred vlastnými očami zhorelo auto. Za malú chvíľku sa premenilo na horiaci vrak, pričom hrozilo že sa chytia aj blízke stromy. „To bolo behom pár sekúnd. To sme iba zastali. Desať až pätnásť sekúnd, a to auto začalo horieť. Jeden veľký výbuch a stromy sa chytili,“ povedal majiteľ auta Vlado.  

Manželia smerovali z Pincinej do Lučenca a po 5 kilometroch si Vladova manželka, ktorá šoférovala všimla dym. Žena nespanikárila a okamžite zastavila na okraji cesty. Manžel chcel otvoriť prednú kapotu, aby odpojil baterku od káblov, ale auto začalo viac dymiť. Potom sa objavili plamene, a keďže nemali hasiaci prístroj dúfali, že im pomôže aspoň niekto z okoloidúcich vodičov. To sa však nestalo, kedže ani jedno auto nezastavilo, napriek tomu že na vodičov kývali.  

„Požiar bol silne rozvinutý, vystreľovali pneumatiky, vozidlo bolo benzínové, poloprázdne, čiže hrozil tam možný výbuch nádrže. Ale benzín vytiekol,” informoval veliteľ zásahu Slavomír Rekšák. Plamene boli vysoké, a horieť začal aj blízky strom. Auto sa bohužiaľ zachrániť nepodarilo. 


Sledujte nás na Facebooku0 zdieľaní


Dopravný servis
Jakubská cesta
Prekážka na ceste
19:15
Polkanová
Kolóna
19:15
Polkanová
Dopravná nehoda
19:11
Zvolenská cesta
Prekážka na ceste
18:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina