13 apríl 2018 - 15:09

Zadržali mladíka, ktorý obťažoval maloleté dievčatá, posedieť si môže až desať rokov

Foto: Zadržali mladíka, ktorý obťažoval maloleté dievčatá, posedieť si môže až desať rokov
Foto: minv.sk

Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote obvinil 21-ročného muža (Rimavská Sobota) zo zločinov sexuálneho zneužívania, sexuálneho zneužívania v štádiu pokusu a z obmedzovania osobnej slobody. Obvinený pod rôznymi zámienkami ako napríklad, že pozná rodičov, že jeho dcéra stratila psa, či núkaním cukríkov oslovoval maloleté dievčatá s úmyslom sexuálneho uspokojenia hoci vedel, že dievčatá nemajú ani 15 rokov.

„Počas apríla takto oslovil dve dievčatá vo veku 8 a 10 rokov, kedy v jednom prípade došlo k sexuálnemu zneužívaniu a v druhom prípade išlo o pokus sexuálneho zneužívania. Ďalšie 11-ročné dievča obmedzoval na osobnej slobode vo výťahu a v chodbe bytového domu. Po prijatí oznámení od rodičov poškodených detí, polícia začala po páchateľovi intenzívne pátrať,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici Mária Faltániová.  

Na základe popisu páchateľa, jeho oblečenia a výpovedí poškodených vo štvrtok v dopoludňajších hodinách podozrivého zadržali. Mladý muž bol umiestnený do policajnej cely a za tieto zločiny spáchané na chránených osobách mu hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.  

Polícia upozorňuje rodičov, aby deťom neustále pripomínali, aby nedôverovali cudzím ľuďom, ani sa s nimi nerozprávali. Deťom je potrebné vysvetliť, kto je pre nich cudzím človekom a upozorniť ich, aby si od nich nebrali sladkosti či darčeky a nesadali si k ním do auta, aj napriek „pekným slovám“. Dieťaťu treba vždy dopredu oznámiť, kto pre neho príde do školy či na krúžok. 

Sledujte nás na Facebooku0 zdieľaní

Dopravný servis
Polkanová
Kolóna
16:12
Jakub
Policajná hliadka
15:16
Kremnička
Práca na ceste
14:15
Jakub
Práca na ceste
11:17
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina