26 marec 2018 - 11:18
Juraj Kristek

Mužov, ktorí prenasledovali auto a fyzicky napadli vodiča polícia chytila, hrozí im 10 až 15 rokov

Foto: Mužov, ktorí prenasledovali auto a fyzicky napadli vodiča polícia chytila, hrozí im 10 až 15 rokov
Foto: KR PZ Banská Bystrica
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Kriminalisti z KR PZ V Banskej Bystrici objasnili ďalší zločin. Ide o lúpežné prepadnutie, ku ktorému došlo v decembri 2017 v obci Zvolenská Slatina. Vtedy ešte neznámi páchatelia na aute prenasledovali 65-ročného muža.  

„Po tom ako do jeho vozidla odzadu narazili a poškodený muž po zastavení z vozidla vystúpil, ho fyzicky napadli a z auta mu ukradli príručnú kapsičku s rôznymi osobnými dokladmi, ako aj kufrík s rôznymi listinnými materiálmi. Lúpežníci išli vtedy takpovediac „na istotu“. Vo svojom vozidle totiž poškodený viezol väčší obnos peňazí. K odcudzeniu finančnej hotovosti nedošlo. Poškodenému spôsobil jeden z páchateľov ťažké, život ohrozujúce poranenia,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. 

Od 22. decembra, kedy sa skutok stal banskobystrickí krajskí kriminalisti na tomto prípade intenzívne pracovali, a páchateľov sa im podarilo stotožniť. Obvineniu zo zločinu lúpeže čelia traja muži. Ide o 27-ročného Erika, 44-ročného Dalibora (obaja z okresu Detva), ktorým v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.  

Tretí z mužov, 40-ročný Jaroslav (okres Žiar nad Hronom), ktorý poškodeného fyzicky napadol a spôsobil mu vážne zranenia, je obvinený z obzvlášť závažného zločinu lúpeže, za ktorý mu v prípade dokázania viny hrozí trest na 10 až 15 rokov. Dvaja z obvinených sú stíhaní na slobode a 40-ročný Jaroslav je vo vyšetrovacej väzbe. V prípade naďalej prebiehajú procesné úkony. 
Zdroj: KR PZ Banská Bystrica

Dopravný servis
Nový Svet
Stacionárny radar
19:13
Zvolenská cesta
Prekážka na ceste
17:14
Zvolenská cesta
Policajná hliadka
16:16
Zvolenská cesta
Policajná hliadka
15:10
Tajov
Kolóna
15:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.