12 marec 2018 - 12:14

Päť mužov vybielilo rodinný účet za 156 tisíc eur, jeden z nich stále uniká, hrozí im 12 až 20 rokov

Foto: Päť mužov vybielilo rodinný účet za 156 tisíc eur, jeden z nich stále uniká, hrozí im 12 až 20 rokov
Foto: minv.sk

Vyšetrovateľ KR PZ v Banskej Bystrici obvinil z obzvlášť závažného zločinu krádeže a obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti 5 mužov z východného Slovenska. 

Obvinenými sú: 

  • 39-ročný Michal B. z Prešova
  • 40-ročný Maroš P.  z Košíc
  • 36-ročný Jaroslav K. z Košíc
  • 60-ročný Juraj H. z Košíc
  • 28-ročný Gabriel H. z Košíc

Obvinený Michal a Maroš po tom, čo presne nezisteným spôsobom získali prístup k údajom viacerých účtov poškodenej rodiny z Rimavskej Soboty, zistili stav na týchto účtoch a zabezpečili ďalšie potrebné prostriedky na zrealizovanie prevodov. Následne dňa 28. 6. 2017 vykonali prevody disponibilných prostriedkov z účtov poškodených na účet „bieleho koňa“.  

„Finančné prostriedky chceli neskôr zlegalizovať tým, že z tohto účtu previedli finančné prostriedky na iný účet toho istého „bieleho koňa“ v inej bankovej inštitúcii, čím došlo k priamemu odcudzeniu 156 695 eur, ktoré patrili poškodenej rodine z Rimavskej Soboty,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.  

Rýchlym zásahom polície došlo k zablokovaniu ukradnutých financií na obidvoch účtoch „bieleho koňa“. Po potvrdení že skutočne išlo o kradnuté peniaze, boli následne prevedené na pôvodné účty. Štyria z obvinených: Michal, Maroš, Jaroslav, Gabriel boli umiestnení do policajnej cely a vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na ich vzatie do väzby. Po obvinenom Jurajovi bolo vyhlásené pátranie. Za tieto závažné zločiny, ktorými bola spáchaná škoda veľkého rozsahu, hrozí trest na 12 až 20 rokov. 


0 zdieľaní

Dopravný servis
Kremnička
Prekážka na ceste
14:13
Kremnička
Práca na ceste
13:14
Nový Svet
Jama na ceste
09:11
Zvolenská cesta
Policajná hliadka
05:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina