07 marec 2018 - 11:13

Ministerstvo obrany láka na dobrovoľnú vojenskú prípravu zaujímavou finančnou odmenou

Foto: Ministerstvo obrany láka na dobrovoľnú vojenskú prípravu zaujímavou finančnou odmenou
Foto: mosr.sk

Ministerstvo obrany začína margetingovú kampaň s cieľom podporiť dobrovoľnú vojenskú prípravu. Rezort obrany chce týmto osloviť čo najviac mladých ľudí a vzbudiť v nich záujem o obranu vlasti. Počas výcviku, ktorý trvá 11 týždňov, budú mať uchádzači zaistené bezplatné ubytovanie, stravovanie a preplatené cestovné náklady. Bude im poskytnutá výstroj a výzbroj, a za absolvovanie dostanú viac ako    1 100 eur.  

„Dobrovoľná vojenská príprava je v zmysle programového vyhlásenia vlády a programu Slovenskej národnej strany jednou z našich priorít. A je najvyšší čas zamyslieť sa nad tým, ako vzbudiť v mladých ľuďoch záujem o obranu vlasti a zároveň ich osloviť tak, aby vnímali obranu svojej vlasti ako česť a povinnosť. S dobrovoľnou vojenskou prípravou to preto nevzdávame a sme pripravení pripraviť ďalších mladých ľudí,“ uviedol minister obrany Peter Gajdoš. 

Ministerstvo pripravilo aj prezentačné video o dobrovoľnej vojenskej príprave, ktoré sa bude premietať v kinách vo všetkých krajských mestách od polovice marca. V mestách budú umiestnené aj bilbordy na autobusových a vlakových staniciach a autá regrutačných skupín ministerstva budú označené polepom. Pripravené sú aj prednášky a branné súboje pre študentov stredných škôl, ktorí sú potencionálnymi záujemcami o výcvik.  


0 zdieľaní

Dopravný servis
Kremnička
Iné nebezpečenstvo
15:12
Kremnička
Prekážka na ceste
14:13
Kremnička
Práca na ceste
13:14
Nový Svet
Jama na ceste
09:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina