COVID-19 vývoj situácie v kraji

06 december 2017 - 12:43

Banská Bystrica prijala opatrenia k zimnej údržbe, stav s neodhrnutými cestami by sa nemal opakovať

Foto: Banská Bystrica prijala opatrenia k zimnej údržbe, stav s neodhrnutými cestami by sa nemal opakovať
Foto: ilustračné

V pondelok 4. decembra primátor Ján Nosko zvolal operatívnu poradu za účasti zmluvných partnerov, ktorí zabezpečujú údržbu miestnych komunikácií. Vedenie mesta k tomuto kroku viedlo nezvládnutie situácie po výdatnom snežení, kedy bol stav ciest a chodníkov v katastrofálnom stave. Cieľ je teda jasný - čo najrýchlejšie zabezpečiť zjazdnosť ciest a chodníkov, a dočistiť tie úseky, ktoré sa doteraz nepodarilo. 

Zimnú údržbu má v meste na starosti spoločnosť GANZ, a podľa primátora je kritika obyvateľov na mieste

„Výdatné sneženie a neschopnosť vysporiadať sa s údržbou komunikácii dáva za pravdu všetkým, ktorí nám denne adresujú množstvo fotografií neodhrnutých a zľadovatených chodníkov. Osobne som si počas víkendu a dnešného dňa preveril niektoré lokality a napriek opakovaným urgenciám smerom k dodávateľovi služby údržby chodníkov sa situácia zásadne nezlepšila. Od dnes preberáme iniciatívu a z nezvládnutej situácie vyvodím dôsledky,“ hovorí Ján Nosko.

Aby sa situácia dala do poriadku čo možno najrýchlejšie, zmobilizovalo mesto počas víkendu viaceré banskobystrické spoločnosti. V najbližších dňoch požičajú svoje stroje a zapoja aj svojich vlastných zamestnancov. Mesto zároveň prosí o trpezlivosť, keďže práce budú prebiehať aj v nočných hodinách. Ako ďalšie opatrenie Banská Bystrica zaviedla pravidelné denné porady vedenia mesta s oddelením údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí. Na poradách budú pracovníci referovať aktuálny stav ciest.

„Chcem, aby sme využili všetky kapacity, ktoré máme k dispozícii a chodníky dali do poriadku čo najskôr. Zároveň prosím o ústretovosť pri komplexnej údržbe miestnych komunikácií, o ktorej budeme informovať v súčinnosti s príslušníkmi mestskej polície. Ďakujem za promptnú  technickú i personálnu pomoc spoločnosti NIGOL a mestskej príspevkovej organizácii Záhradnícke a rekreačné služby,“ dodáva Nosko.
Zdroj: banskabystrica.sk

Dopravný servis
Polkanová
Policajná hliadka
13:16
Nový Svet
Stacionárny radar
13:16
Nový Svet
Policajná hliadka
13:13
Nový Svet
Policajná hliadka
11:10
Nový Svet
Stacionárny radar
10:18
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.