COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

01 december 2017 - 12:39

V Žiari nad Hronom rozšírili svoj vozový park na zabezpečenie zimnej údržby

Foto: V Žiari nad Hronom rozšírili svoj vozový park na zabezpečenie zimnej údržby
Foto: ziar.sk

V meste sa o údržbu ciest, chodníkov či parkovísk počas tejto zimy budú starať žiarske Technické služby s pomocou nových strojov. Technické služby rozšírili vozový park o nový sypač s radlicou, ktorý bude slúžiť na zimnú údržbu ciest. Kúpili aj zánovnú multikáru so sypačom a novou radlicou, tiež novú natáčaciu zadnú radlicu za traktor, ktorá bude slúžiť na odhŕňanie snehu z parkovísk.

„V neposlednom rade bude zimnú údržbu vykonávať aj nové rýpadlo - nakladač Caterpillar. Ten budeme využívať na odpratávanie snehu zo zastávok a parkovísk,“ hovorí Igor Rozenberg, riaditeľ spoločnosti Technické služby. Tie majú na starosti približne 67 kilometrov ciest a chodníkov. Zimná údržba sa riadi podľa operačného plánu zimnej údržby. Plán určuje, ktoré časti je potrebné odhŕňať prioritne. 

Na prvom mieste sú komunikácie zaisťujúce hromadnú autobusovú dopravu, príjazd k zdravotníckym zariadeniam a nebezpečné miesta, ako napríklad svahy. Potom nasledujú ostatné komunikácie a chodníky v meste. Až za nimi sú medziblokové priestory, vedľajšie chodníky, uličky a odstavné plochy.3 reakcií
Zdroj: ziar.sk

Dopravný servis
Kremnička
Prekážka na ceste
14:11
Nový Svet
Policajná hliadka
13:18
Zvolenská cesta
Policajná hliadka
13:17
Nový Svet
Stacionárny radar
13:13
Nový Svet
Prekážka na ceste
12:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.