24 apríl 2015 - 06:57

Tradičný Farmársky trh láka všetky vekové kategórie

Otvorenie poľnohospodárskej sezóny

Tradičné Farmárske trhy nebudú chýbať v Banskej Bystrici ani tento rok. Nakupovať priamo od farmárov môžu Banskobystričania a návštevníci mesta už 25. apríla 2015 od 10:00 hod. v areáli Strednej odbornej školy Pod Bánošom, ktorá vychováva budúcich odborníkov pre rozvoj vidieka a potravinársku výrobu. Farmársky trh ponúkne predaj kvalitných domácich potravín, priesad a sadeníc, ukážky tradičných remesiel a bohatý sprievodný program.

Návštevníci trhov budú môcť vyskúšať tradičné jedlá regiónu pripravené z baraniny, diviny či králika. V širokej ponuke dobrôt nebude chýbať haruľa, huspenina, ale aj sladké maškrty - štrúdle a šúľance.

„Záhradkári sa priučia vrúbľovaniu a štepeniu ovocných stromov. Milovníkom tradičných remesiel ponúkneme ukážky výroby sviečok z včelieho vosku, prácu s hlinou, výrobky z kože, paličkovanie, ukážky včelárstva, úľov… Jednoducho všetko to, čo patrí k zaujímavostiam nášho vidieka,“ hovorí Dana Drábiková z oddelenia cestovného ruchu MsÚ.

Súčasťou Farmárskych trhov bude aj výstava Slovenského Zväzu drobnochovateľov, možnosť jazdenia na koňoch, ale aj zdobenie medovníkov. Pre deti je pripravený bohatý animačný program, detská škola varenia, hry, súťaže i trampolína. Do rytmu bude celý deň hrať ľudová hudba Jána Maka so sólistami. Tradičné farmárske trhy organizuje Vidiecky parlament Banskobystrického kraja v spolupráci so Strednou odbornou školou Pod Bánošom, Občianskym združením Tradičná chuť regiónov Slovenska, s podporou BBSK a mesta Banská Bystrica.

Miesto: -
Dátum: 25.04.2015 - 10:00

Dopravný servis
Nový Svet
Policajná hliadka
18:10
Zvolenská cesta
Policajná hliadka
16:10
Zvolenská cesta
Prekážka na ceste
14:15
Zvolenská cesta
Práca na ceste
14:14
Nový Svet
Policajná hliadka
12:18
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.