COVID-19 vývoj situácie v kraji

10 november 2017 - 14:27

Oprava a údržba zimného štadióna v Banskej Bystrici stála rekordné peniaze - takmer milión eur

Foto: Oprava a údržba zimného štadióna v Banskej Bystrici stála rekordné peniaze - takmer milión eur
Foto: ilustračné

Na chod jedného z najstarších slovenských zimných štadiónov bolo vlani vynaložených 900 tisíc eur. Od tohto roku mestská obchodná spoločnosť MBB pod ktorú športovisko patrí nedostáva žiadnu dotáciu na prevádzku z mestského rozpočtu, preto musela nastaviť štandardné nájomné podmienky so všetkými športovými subjektmi, ktoré štadión využívajú. Viac náročnejšia na financovanie prevádzky v meste pod Urpínom je už len krytá plaváreň na Štiavničkách. 

„Od športových klubov by príjem na prevádzku v tomto roku mal dosiahnuť zhruba 595 000 eur. Ďalších 215 000 eur dokážeme získať z komerčnej činnosti na štadióne, čo je najmä komerčný prenájom ľadovej plochy, ale i verejné korčuľovanie, prenájom tenisovej haly či výpožička priestorov na iné športové, kultúrne a spoločenské podujatia. Zvyšné prostriedky, pokiaľ nechceme vytvárať dlh, musíme stále presúvať z obchodných činností mimo prevádzku zimného štadióna,” vysvetlil pre portál teraz.sk generálny riaditeľ a predseda predstavenstva MBB Dušan Argaláš.

Zmena spôsobu financovania podľa Argaláša spôsobí ťažkosti najmä športovcom, ktorí využívajú ľadovú plochu. Bez finančnej podpory z rôznych dotačných či grantových projektov a aktívnej podpory zo strany rodičov, sponzorov a partnerov by sa to podľa Argaláša nedalo zvládnuť. 

„Od poslednej rozsiahlejšej obnovy v roku 2014, kedy bola zrekonštruovaná severná tribúna a vymenené komplet chladiace zariadenie v oboch halách, bude tento rok rekordným, čo sa týka investícií nutných opráv a údržby. Suma by mala dosiahnuť do 200.000 eur, vlani to bolo 48.000 a rok predtým necelých 36 000 eur,” doplnil Argaláš.Zdroj: teraz.sk

Dopravný servis
Nový Svet
Iné nebezpečenstvo
14:17
Polkanová
Policajná hliadka
13:16
Nový Svet
Stacionárny radar
13:16
Nový Svet
Policajná hliadka
13:13
Nový Svet
Policajná hliadka
11:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.