08 november 2017 - 13:15
Juraj Kristek

Meškajú výplaty: pracovníkom Technických služieb v Detve nechodí mzda, požadujú nápravu

Foto: Meškajú výplaty: pracovníkom Technických služieb v Detve nechodí mzda, požadujú nápravu
Foto: ilustračné
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Zamestnanci mestských Technických služieb v Detve sú nespokojní, dôvodom sú meškajuce výplaty, žiadne stravné lístky či neodvádzanie odvodov. Tento stav podľa nich trvá už minimálne rok a nikto ho nerieši.  K nepríjemnej situácií v uplynulých dňoch spísali vyhlásenie, a kompetentných žiadajú, aby tento problém čo možno v najrýchlejšom čase vyriešili.

Pod vyhlásenie sa podpísalo 18 nespokojných zamestnancov spoločnosti. Vo vyhlásení sa uvádza: „Spoločnosť nemá na pohonné hmoty a ľudia často nemajú ani s čím robiť. Žiadame kompetentných o urýchlené riešenie tohto stavu, inak budeme nútení pristúpiť k ďalším akciám, ako je napríklad štrajková pohotovosť či ostrý štrajk.”

K situácii sa vyjadrila aj hovorkyňa mestského úradu v Detve Zuzana Juhaniaková

„Vedenie mesta Detva vyjadruje poľutovanie, že sa o tomto stave dozvedá prostredníctvom médií a nie pracovným rokovaním priamo od zodpovedných osôb,“ uviedla pre portál teraz.sk. Mesto vyvinie tlak na spoločnosť, aby situáciu bezodkladne vyriešila.

Na ostatnom zasadnutí mestského zastupiteľstva 17. októbra bolo Technickým službám Detva schválených 220.000 eur z rozpočtu mesta na navýšenie ich základného imania. Mesto Detva očakáva, že zodpovední predstavitelia Technických služieb situáciu zamestnancov uvedú do uspokojivého a vyrovnaného stavu,” dodala Juhaniaková.Zdroj: teraz.sk

Dopravný servis
Nový Svet
Stacionárny radar
19:13
Zvolenská cesta
Prekážka na ceste
17:14
Zvolenská cesta
Policajná hliadka
16:16
Zvolenská cesta
Policajná hliadka
15:10
Tajov
Kolóna
15:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.