07 november 2017 - 12:23

Oprava telocvične v bývalej Základnej škole na Magurskej ulici stála viac ako 200 tisíc eur

Foto: Oprava telocvične v bývalej Základnej škole na Magurskej ulici stála viac ako 200 tisíc eur
Galéria: 4 fotky
Foto: zaaresbb.sk

Mesto Banská Bystrica v tomto roku pokračuje v obnove športovísk nielen pre deti, ale aj širokú verejnosť. Dokončená bola už aj telocvičňa v bývalej Základnej škole na Magurskej ulici na sídlisku Sásová. V minulosti ju využívali najmä futbalisti či volejbalisti, no po obnove vznikli vhodné podmienky aj pre basketbal, florbal či tenis.Telocvičňa bola na sídlisku Sásová postavená pred 30 rokmi a odvtedy sa do nej neinvestovali žiadne financie. 

“Počas štyroch mesiacov došlo k výmene osvetlenia a plastových okien, ktoré predstavujú energetickú úsporu. Rekonštrukcia priniesla aj kvalitnejšiu podlahu, ktorá má certifikovaný gumený povrch s odpruženým základom. Budúci rok sa chceme zamerať na dovybavenie telocvične športovým náčiním, opravu strechy, chodieb a šatní,” skonštatoval pre portál teraz.sk Ivan Šabo, riaditeľ Záhradníckych a rekreačných služieb (ZAaRES), ktoré majú telocvičňu v správe. 

Telocvičňa si investíciu vyžadovala, keďže podmienky na športovanie boli nevyhovujúce. „Budova nespĺňala podmienky na športovú činnosť a bola v nej nízka teplota aj napriek vykurovaniu. To je dôvod, prečo sme sa rozhodli z mestského rozpočtu vyčleniť viac ako 200.000 eur na jej opravu. Som rád, že spolu s financiami spoločnosti ZAaRES vo výške 10.000 eur sa podarilo obnoviť ďalší športový areál, ktorý poslúži Banskobystričanom,” zdôraznil prednosta magistrátu Martin Adamec.


Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.
6 zdieľaní
Zdroj: teraz.sk
Dopravný servis
Nový Svet
Stacionárny radar
14:14
Jakubská cesta
Prekážka na ceste
21:12
Jakubská cesta
Prekážka na ceste
19:16
Zvolenská cesta
Dopravná nehoda
16:14
Zvolenská cesta
Práca na ceste
11:11
Zobraziť aktuálne hlásenia