03 november 2017 - 14:32
Juraj Kristek

Žiar hľadá ľudí, ktorí majú záujem o prácu v občianskej poriadkovej službe

Foto: Žiar hľadá ľudí, ktorí majú záujem o prácu v občianskej poriadkovej službe
Foto: tvnoviny.sk
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V meste by už v krátkom čase mala začať pôsobiť občianska poriadková služba. Kompetentní momentálne hľadajú záujemcov, ktorí by chceli v tejto službe pracovať. Voľných je sedem pracovných pozícií členov miestnej poriadkovej služby a jedno miesto koordinátora. Výberové konanie je už zverejnené aj na internetovej stránke mesta, kde sú podrobné informácie. 

Záujemcovia by mali spĺňať určité požiadavky. Musia poznať obyvateľov miestnej komunity a ich jazyk. Výhodou sú aj predchádzajúce skúsenosti s činnosťou hliadky. Predpokladaný nástup do zamestnania je stanovený na začiatok decembra 2017. 

Občianske hliadky pôsobili v Žiari aj v minulosti, a osvedčili sa najmä pri spolupráci s rómskou komunitou. Aj preto mesto žiadalo na ich pokračovanie nenávratný finančný príspevok z Operačného programu ľudské zdroje. Žiadosť bola prijatá a mesto na projekt získalo viac ako 191 000 eur. Na projekte sa bude podieľať sumou 10 000 eur z vlastných zdrojov. Dĺžka projektu je stanovená na 36 mesiacov. Zdroj: teraz.sk

Dopravný servis
Nový Svet
Stacionárny radar
19:13
Zvolenská cesta
Prekážka na ceste
17:14
Zvolenská cesta
Policajná hliadka
16:16
Zvolenská cesta
Policajná hliadka
15:10
Tajov
Kolóna
15:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.