03 november 2017 - 13:07

Pri voľbách do VÚC polícia zvýši opatrnosť

Foto: Pri voľbách do VÚC polícia zvýši opatrnosť
Foto: tvnoviny.sk

Polícia v Banskobystrickom samosprávnom kraji zvýši dohľad počas konania volieb do orgánov samosprávnych krajov dňa 4. novembra 2017. „Prijali sme potrebné bezpečnostné opatrenia, aby nedošlo k narušeniu verejného poriadku. Policajné hliadky budú venovať zvýšenú pozornosť objektom, v ktorých sa nachádzajú volebné miestnosti okrskových volebných komisií a okresné volebné komisie,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. 

V mestách a obciach budú na verejný poriadok dohliadať nielen motorizované, ale aj pešie policajné hliadky. Hliadkovať budú aj príslušníci kriminálnej polície, a v prípade potreby budú pripravené aj špeciálne policajné útvary a pyrotechnici. Príslušníci PZ budú spolupracovať aj s predsedami príslušných volebných komisií. 

Akékoľvek informácie smerujúce k prípadom možného narušenia prípravy a priebehu krajských volieb je potrebné okamžite nahlásiť na najbližší policajný útvar Policajného zboru, alebo na tiesňovej linke č. 158. V rámci konania volieb Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky zriadilo pre potreby občanov Slovenskej republiky informačnú linku, na ktorej budú môcť zamestnanci MV poskytovať informácie týkajúce sa voličov, ich práv, povinností, organizačného zabezpečenia volieb a podobne. 

„Informačná linka bude prístupná aj v deň volieb 4. novembra 2017 od 7,00 hod do 22,00 hod na telefónnych číslach 02/48592312 a 02/48592313 a je určená výlučne pre občanov, nebudú na nej poskytované informácie právnickým osobám, médiám, politickým stranám a obciam,“ dodala Faltániová.
1 zdieľaní
Zdroj: KR PZ Banská Bystrica
Dopravný servis
Tajov
Policajná hliadka
14:15
Nový Svet
Stacionárny radar
14:14
Zvolenská cesta
Práca na ceste
10:17
Jakubská cesta
Prekážka na ceste
20:18
Nový Svet
Stacionárny radar
13:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.