COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

03 november 2017 - 12:17

Križovatka na R1 pri Sielnici je už dobudovaná

Foto: Križovatka na R1 pri Sielnici je už dobudovaná
Galéria: 7 fotiek
Foto: ndsas.sk

Národná diaľničná spoločnosť v týchto dňoch odovzdala do užívania upravenú križovatku pri obci Sielnica v okrese Zvolen. Jej dobudovanie prispeje k bezpečnosti na úseku rýchlostnej komunikácie R1 medzi Zvolenom a Banskou Bystricou. Cena za dobudovanie križovatky Sielnica sa pohybovala na úrovni 2,2 milióna eur bez DPH. Stavbu mala na starosti spoločnosť Eurovia. 

Úprava križovatky pozostávala z dobudovania pripájacích a odbočovacích prídavných pruhov obojstranne v celkovej dĺžke 1 954 metrov

„Vybudovaním pripájacieho pruhu sme rozšírili existujúci mostný objekt na R1 a doplnením odbočovacích vetiev sme vybudovali aj potrebné zárubné múry pod mostom nad rýchlostnou cestou. Taktiež sme vybudovali aj protihlukovú stenu vysokú štyri metre a dlhú viac ako 785 metrov, ktorá odbremení obyvateľov žijúcich v tejto oblasti od hluku z premávky,” uviedla pre portál teraz.sk hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Rozšírenie existujúceho mostného objektu na rýchlostnej ceste nad pôvodným korytom Sielnického potoka si vyžadovalo predĺženie lehoty na jej dostavanie o pár týždňov. Výsledkom je však spevnenie mostného telesa výmenou štyroch nevyhovujúcich mostných nosníkov za nové, a vybudovanie novej betónovej dosky, ktorá výrazne zvýšila bezpečnosť objektu aj križovatky.


Na priebeh výstavby sa môžete pozrieť v priloženej fotogalérii
6 reakcií
Zdroj: teraz.sk

Dopravný servis
Kremnička
Prekážka na ceste
14:11
Nový Svet
Policajná hliadka
13:18
Zvolenská cesta
Policajná hliadka
13:17
Nový Svet
Stacionárny radar
13:13
Nový Svet
Prekážka na ceste
12:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.