30 október 2017 - 12:44

Continental chce vo Zvolene vybudovať sklad odliatkov

Foto: Continental chce vo Zvolene vybudovať sklad odliatkov
Foto: continental-pneumatiky.sk

Zvolenský závod nemeckej spoločnosti Continental plánuje vybudovať automatizovaný sklad na výrobu komponentov brzdových systémov automobilov. Objekt by mal vyrásť do polovice budúceho roka v areáli súčasného závodu v lokalite Motúzy. Predpokladané náklady na výstavbu by sa mali pohybovať v sume 4 milióny eur. 

Investícia spočíva v prístavbe novej skladovej plochy k už existujúcemu hlavnému výrobnému objektu. Ten bude využívaný na uskladnenie surových odliatkov pred ich opracovaním vo výrobnom procese pri výrobe brzdových strmeňov. Súčasťou objektu bude priestor na vykladanie odliatkov z nákladných áut, ich kontrola a triedenie. Rovnako aj priestor na prípravu kontajnerov s odliatkami pred prepravou do výrobného procesu.

Sklad odliatkov sa bude skladať z automatického skladu s výškovými regálmi, ktorého kapacita uskladnenia je 8 500 europaliet a dvojpodlažnej budovy pre príjem, výdaj a triedenie skladovaného tovaru. Celková úžitková plocha bude približne 2 400 m2.

Zvolenský Continental patrí pod nadnárodný rovnomenný holding so sídlom v Nemecku. V roku 2016 korporácia vygenerovala obrat približne 40,5 miliardy eur. V súčasnosti zamestnáva viac ako 220 000 pracovníkov v 55 krajinách. Zvolenský závod, ktorý sa špecializuje na výrobu brzdových strmeňov do automobilov, zamestnáva 1 250 zamestnancov.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.
1 zdieľaní
Zdroj: teraz.sk
Dopravný servis
Zvolenská cesta
Zver pri ceste
04:15
Jakub
Zver pri ceste
22:12
Zvolenská cesta
Policajná hliadka
16:15
Zvolenská cesta
Stacionárny radar
15:13
Jakub
Stacionárny radar
14:10
Zobraziť aktuálne hlásenia