24 október 2017 - 09:54
Juraj Kristek

Dopravná situácia v okrese Banská Bystrica v septembri 2017

Foto: Dopravná situácia v okrese Banská Bystrica v septembri 2017
Foto: visitbanskabystrica.sk

V mesiaci september dopravná polícia v okrese Banská Bystrica zaevidovala 13 dopravných nehôd. Ich počet je rovnaký ako v mesiaci august. Pri nehodách sa zranilo 13 osôb, z toho 2 osoby utrpeli ťažké zranenia. Ani v jednom prípade nebolo u vinníkov nehôd zistené požitie alkoholu. Celková škoda pri dopravných nehodách sa vyčíslila na 39 400 eur. 

Vinníkmi všetkých dopravných nehôd boli vodiči motorových vozidiel. Medzi najnehodovejšími dňami boli piatok, sobota a nedeľa. Najviac dopravných nehôd sa stalo v čase od 16:00 do 20:00 hodiny.

Príčinou šiestich dopravných nehôd bolo porušenie povinností vodiča. Pri piatich bolo príčinou neprispôsobenie rýchlosti jazdy. U dvoch nedodržanie vzdialenosti medzi vozidlami.

„Aj keď dopravná nehodovosť v septembri 2017 v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom nestúpla, príslušníci dopravnej polície budú aj naďalej vo zvýšenej miere dohliadať na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky všetkými jej účastníkmi na cestách v celom Banskobystrickom okrese,“ uviedla Banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.Zdroj: KR PZ Banská Bystrica

Dopravný servis
Zvolenská cesta
Prekážka na ceste
09:14
Jakub
Zver pri ceste
00:17
Jakub
Zver pri ceste
21:16
Zvolenská cesta
Policajná hliadka
20:15
Nový Svet
Stacionárny radar
17:16
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.