23 október 2017 - 13:56

Banskú Štiavnicu navštevujú turisti z celého sveta

Foto: Banskú Štiavnicu navštevujú turisti z celého sveta
Foto: banskastiavnica.org

Banská Štiavnica je pre turistov čoraz atraktívnejším mestom na návštevu, či dovolenku. Po vysokej návštevnosti počas rokov 2012 až 2013 sa v minulých stabilizovala. V tomto roku však opäť vzrástla, čo vyplýva z vyhodnotenia letnej turistickej sezóny za rok 2017 Informačného centra Banská Štiavnica.

„Do Banskej Štiavnice prichádzajú ľudia z celého sveta. Zo zahraničných návštevníkov boli najpočetnejšie zastúpení českí turisti, nasledovali maďarsky, nemecky a anglicky hovoriaci návštevníci,” skonštatoval pre portál teraz.sk Ján Sedílek z IC Banská Štiavnica.

Nárast návštevníkov stúpol z Poľska, Francúzska, Holandska, Belgicka či Izraela. V Štiavnici však objavujú aj turisti z krajín ako Brazília, Mexiko, Austrália, Nový Zéland, Nigéria či Nepál. 

“Po objavení nášho mesta návštevníkmi zo susedného Rakúska, tento trend pokračuje na zhruba rovnakej úrovni, oproti takmer nulovému záujmu v rokoch minulých,” dodal Sedílek. Novým trendom je návštevnosť počas celého roka, teda nielen v turistickej sezóne, ale návštevy sa rovnomerne rozkladajú aj počas iných mesiacov.4 zdieľaní
Zdroj: teraz.sk
Dopravný servis
Zvolenská cesta
Prekážka na ceste
22:18
Zvolenská cesta
Prekážka na ceste
22:14
Tajov
Policajná hliadka
17:10
Nový Svet
Policajná hliadka
15:18
Jakub
Iné nebezpečenstvo
15:16
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.