23 október 2017 - 13:56
Juraj Kristek

Banskú Štiavnicu navštevujú turisti z celého sveta

Foto: Banskú Štiavnicu navštevujú turisti z celého sveta
Foto: banskastiavnica.org
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Banská Štiavnica je pre turistov čoraz atraktívnejším mestom na návštevu, či dovolenku. Po vysokej návštevnosti počas rokov 2012 až 2013 sa v minulých stabilizovala. V tomto roku však opäť vzrástla, čo vyplýva z vyhodnotenia letnej turistickej sezóny za rok 2017 Informačného centra Banská Štiavnica.

„Do Banskej Štiavnice prichádzajú ľudia z celého sveta. Zo zahraničných návštevníkov boli najpočetnejšie zastúpení českí turisti, nasledovali maďarsky, nemecky a anglicky hovoriaci návštevníci,” skonštatoval pre portál teraz.sk Ján Sedílek z IC Banská Štiavnica.

Nárast návštevníkov stúpol z Poľska, Francúzska, Holandska, Belgicka či Izraela. V Štiavnici však objavujú aj turisti z krajín ako Brazília, Mexiko, Austrália, Nový Zéland, Nigéria či Nepál. 

“Po objavení nášho mesta návštevníkmi zo susedného Rakúska, tento trend pokračuje na zhruba rovnakej úrovni, oproti takmer nulovému záujmu v rokoch minulých,” dodal Sedílek. Novým trendom je návštevnosť počas celého roka, teda nielen v turistickej sezóne, ale návštevy sa rovnomerne rozkladajú aj počas iných mesiacov.Zdroj: teraz.sk

Dopravný servis
Tajov
Kolóna
07:11
Nový Svet
Policajná hliadka
22:12
Zvolenská cesta
Hmla
21:17
Zvolenská cesta
Policajná hliadka
17:17
Kremnička
Policajná hliadka
11:18
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.