Banskú Bystricu trápia desiatky opustených stánkov, hyzdia mesto


Foto: Banskú Bystricu trápia desiatky opustených stánkov, hyzdia mesto Foto: svkbb.eu

Bystrica si neviem poradiť s takmer 50-timi opustenými stánkami v rôznych častiach mesta. Stávajú sa útočiskom sprejerov a vandalov, ale sú aj hanbou mesta. Podľa obyvateľov to určite nerobí dobrý dojem a odporúčajú, aby sa tým kompetentní začali zaoberať.

V minulosti v nich predávali noviny alebo občerstvenie, no dnes sú však prázdne a sú hrozbou pre okolie. Niektoré z nich vyhľadávajú asociáli, ktorí tam chodia popíjať alkohol alebo drogovať. Ide aj o estetický problém, keďže je tam množstvo špiny, odpadkov, a nachádzajú sa tam aj hlodavce. 

Mesto ich však zlikvidovať nemôže, pretože stánky sú majetkom súkromníkov, ktorí si platia nájom za pozemky

„Mesto zmapovalo nevyužívané stánky, ktoré sa nachádzajú na mestských pozemkoch, všetky sú v súkromnom vlastníctve a nájomníci si riadne plnia nájomné povinnosti, preto mesto môže akurát apelovať na majiteľov aby ich znovu sprevádzkovali, alebo odstránili,“ povedala pre TA3 hovorkyňa primátora Banskej Bystrice Zdenka Marhefková.

Mesto avizuje, že s viacerími majiteľmi stánkov už komunikovalo a niektorí chcú namiesto novín predávať ovocie či drobné občerstvenie, nato však potrebujú ďalšie povolenia.

Práve z tohto dôvodu je naplánované dalšie stretnutie za účasti odborných útvarov mestského úradu, kde sa prijímu ďaľšie opatrenia a postupy,“ dodala Marhefková. Čo teda bude zo stánkami je otázne, rovnako aj to akú stratégiu vedenie mesta na vyriešenie tohto problému príjme.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: ta3.com