Hasiči z Banskobystrického kraja zachránili tento rok už 425 ľudí, 78 z nich boli deti


Foto: Hasiči z Banskobystrického kraja zachránili tento rok už 425 ľudí, 78 z nich boli deti Foto: hazzbb.sk

Za 9 mesiacov tohto roka hasiči v Banskobystrickom samosprávnom kraji evidovali až 82 usmrtených ľudí, z toho 2 boli deti. Za toto obdobie príslušníci Hasičského záchranného zboru mali za sebou celkovo 3529 výjazdov. Išlo najmä o výjazdy k dopravným nehodám, požiarom, ekologickým zásahom alebo sa jednalo o technickú pomoc. Oproti roku 2016 počet výjazdov klesol o 221. 

“Celkovo bolo pri výjazdoch za sledované obdobie zachránených 425 osôb, z toho 78 detí, z nich došlo k zraneniu u 392 osôb a evidujeme aj 82 usmrtených osôb,” informoval Erik Piater, hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici.

V rámci štatistiky bolo najviac výjazdov k požiarom a to 1287 čo bolo viac ako v predošlom roku. K technickej pomoci to bolo 1262 výjazdov. Pri dopravných nehodách hasiči zasahovali 928-krát čo je v porovnaní s rokom 2016 o 200 menej. Počet ekologických výjazdov bol 52, čo je pokles v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Najvážnejšie udalosti sa stali v máji a v septembri 

Jedna z najhorších udalostí, ktorá sa v kraji tento rok udiala bola májová vážna dopravná nehoda vozidla Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Ich auto sa prevrátilo na ceste medzi obcami MočiarTrnavá Hora, pri nehode sa zranilo 17 príslušníkov hasičského zboru.

Aj požiar budovy v areáli strelnice v Sielnici 14. septembra pri ktorom zasahovalo 20 hasičov z troch staníc patril medzi vážne udalosti. Následkom požiaru vznikla škoda za 230 000 eur. 

Prečítajte si viac:


Zdroj: hazzbb.sk