Hokeji HC ´05 Banská Bystrica sa s Ligou majstrov rozlúčili víťazstvom nad fínskym Tappara Tampere


Foto: Hokeji HC ´05 Banská Bystrica sa s Ligou majstrov rozlúčili víťazstvom nad fínskym Tappara Tampere Foto: hc05.sk

V poslednom domácom vystúpení v A - skupine Ligy majstrov sa hokejisti Banskej Bystrice dôstojne rozlúčili so súťažou. Hoci v tomto zápase už o nič nešlo Bystričania podali obetavý výkon a potešili tak domácich priaznivcov. Ani víťazstvo však neposunulo mužstvo spod Urpína zo 4 priečky a skončilo na poslednom mieste skupiny A.

Fínsky tým síce nastúpil bez svojich najskúsenejších hráčov a na zápas pricestoval s viacerými mladíkmi, avšak ani tento fakt nijako neznižuje jeho kvalitu. Domáci síce opäť prehrávali už od tretej minúty no vyrovnať sa im podarilo ešte pred prvou sirénou. Do šatne sa tak odchádzalo sa stavu 1:1. 

V druhej tretine mala Tappara viac puk na svojich hokejkách a súpera nepúšťala z ich vlastného pásma. Po polovici zápasu však „barani“ ožili a po dvoch góloch o ktoré sa postarali Bartánus a Surový sa súperovi vzdialili o 2 góly. Po druhej tretine tak ostal stav 3:1.

V poslednej tretine Bystrica zvýraznili svoj náskok, keď skóroval Kubka. Fínskemu mužstvu sa následne podarilo vyrovnať  a priblížiť sa na rozdiel dvoch gólov. Pri záverečnej hre bez brankára však inkasovali gól do prázdnej brány s hokejky Češíka.

Hlasy trénera a kapitána Banskej Bystrice po víťaznom zápase 

Vladimír Országh (tréner - Banská Bystrica)

“Videli sme veľmi dobrý zápas z oboch strán, súper bol vynikajúci, aj keď niektorých hráčov nechal doma a skúšal mladých. To však jeho kvalitu neznížilo, my sme hrali veľmi dobre od začiatku, boli sme aktívni a to, čo nám nefungovalo v Tampere, teraz naopak. Išli sme víťazstvu oproti a pre nás je veľmi cenné a poučné. Hráči sa presvedčili, že ak správne robia veci, blokujú strely, povzbudzujú sa, môžu hrať proti každému súperovi.”

Tomáš Surový (kapitán - Banská Bystrica) 

“Sme radi, že sme víťazne toto stretnutie zvládli, proti jednému z najlepších tímov v Európe. Toto víťazstvo nás určite povzbudí do ďalšej práce. Ináč sme dopadli v Lige majstrov tak, ako sme reálne aj mali, podľa sily a porovnaní líg. Mohlo to byť aj lepšie, no proti takým silným tímom sa len ťažko viackrát presadiť. Zápasová prax nepustí, ak sa chceme zlepšovať, takéto skúsenosti musíme naberať.”

HC ´05 iClinic Banská Bystrica – Tappara Tampere 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Góly: 15. Lunter (Lamper), 25. Bartánus (Gélinas, Mihalik), 39. Surový (Bartánus, Faille), 50. Kubka (Lamper, Lunter), 58. Češík – 3. Ojamaki (Záborský, Lehtonen), 55. Karki (Karjalainen)

Vylúčenia na 2 min: 3:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: René Hradil, Jozef Kubuš – Martin, Korba, Peter Šefčík, 1 915 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihalik, Gélinas, Dame-Malka – Faille, Surový, Brittain – Lunter, Češík, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Gabor, Belluš, Andrisík 

Tappara Tampere: Heljanko – Lehtonen, Mikkola, Vittasmaki, Rantakari, Elorinne, Kemilainen, Utunen, Salonen – Záborský, Jasu, Ojamaki – Karki, Jarvinen, Repo – Luoto, Rauhala, Karjalainen – Alanen, Makinen, Nurmi

Zdroj: hc05.sk