Banskobystrický župan vhadzoval buly na hokeji v Detve, Lintner to označil za politické zneužitie


Foto: Banskobystrický župan vhadzoval buly na hokeji v Detve, Lintner to označil za politické zneužitie Foto: Facebook ĽS Naše Slovensko v NR SR

Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Marián Kotlena vhadzoval na včerajšom zápase HC 07 Orin Detva - HC Košice, ktorý nakoniec skončil 2:3 v prospech hostí z východu, úvodné buly. Riaditeľ organizácie Pro-Hokej, pod ktorý spadá aj extraliga, došlo týmto krokom k zneužitiu športu na politické účely. Voľby do orgánov samosprávnych krajov prebehnú už 4. novembra 2017.

„V prvom rade to vnímame ako etické zlyhanie vedenia HC 07 Detva. Oveľa citlivejšie však vnímame túto skutočnosť aj s ohľadom na blížiace sa voľby do orgánov samospráv, ktoré sa budú konať už o niekoľko týždňov. Je neprípustné, aby bol slovenský šport a hokej zneužívaný na politické ciele. Politika do športu nepatrí,“ odkázal v stanovisku Lintner.

Za tento krok sa ospravedlnil aj viceprezident detvianskeho klubu, ktorým je Róbert Ľupták. Ten je známy z minulosti aj v súvislosti s slovným konfliktom s Marcelom Hossom. Podľa slov Ľuptáka si klub neuvedomil, že týmto gestom spája politiku a šport a že by tým mohli poškodiť dobré meno Tipsport extraligy.

Lintner ďalej vyzval vedenia klubov, aby rešpektovali smernice Pro-hokeja v súvislosti s propagáciou politicky aktívnych obyvateľov. „Uvedomujeme si, že narastajúca popularita a výborné marketingové aktivity našej najvyššej hokejovej ligy, ktorá má stále viac a viac fanúšikov, sú silným lákadlom pre politických aktérov na jej zneužitie v ich prospech. Vedenie spoločnosti Pro-Hokej však bude dôsledne apelovať na vedenie jednotlivých klubov, aby rešpektovali interné smernice spoločnosti Pro-Hokej,“ dodal Lintner v tlačovom vyhlásení.

HC 07 Orin Detva - HC Košice 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)

Góly: 12. Matúš Chovan (Žilka, Gachulinec), 18. Milý (Robinson, R. Gašpar) - 7. L. Nagy, 35. Pulli (T. Klíma), 40. Pacan (Martin Bača)
Vylúčení 4:7, navyše: L. Nagy (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali Jonák, Snášel - M. Orolín, Kacej, 612 divákov

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu