Zvolenčania sa už v polovici februára môžu dozvedieť o podobe novej plavárne


Foto: Zvolenčania sa už v polovici februára môžu dozvedieť o podobe novej plavárne Foto: Slovenský cestovateľ

Podoba novej zvolenskej plavárne môže byť pre verejnosť známa už v polovici februára. Päťčlenná odborná porota začala s vyhodnocovaním návrhov v piatok 9. februára. Súťaže na stvárnenie novej plavárne sa zúčastnilo viacero architektov či architektonických kolektívov.

„Hoci pravidlá súťaže nám ešte v tejto chvíli nedovolia zverejniť počet doručených návrhov, s radosťou môžem konštatovať, že bude z čoho vyberať,“ uviedol primátor Zvolena Vladimír Maňka.

Starú budovu mestskej plavárne čaká definitívny koniec na základe nálezu Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Ten mesto vyzval na opravu plaveckého bazéna, ktorá by sa mohla vyšplhať na takmer 60-tisíc eur.

„Budova mestských kúpeľov má viac ako 50 rokov, kedykoľvek môže dôjsť k rozsiahlej havárii. Celkom reálne by sa tak mohlo stať, že za desaťtisíce eur opravíme bazén, no už o niekoľko dní budeme musieť plaváreň natrvalo zavrieť kvôli inej poruche,“ priblížila problematiku vedúca odboru správy majetku zvolenskej radnice Alena Vaľková.

Stará plaváreň je zároveň energeticky mimoriadne náročná, čím produkuje neúmerne vysoké náklady. Podľa slov prednostky mestského úradu Sone Šáliovej v súčasnosti mesto celkovo dopláca na chod plavárne takmer 300-tisíc eur ročne.

Po vyhodnotení návrhov podoby novej plavárne a podpise zmluvy s víťazom súťaže bude nasledovať administratívna príprava výstavby. Začiatok výstavby je naplánovaný na budúci rok. Súčasťou novej plavárne bude 10-dráhový bazén s dĺžkou 25 metrov, relaxačný bazén s vodnými atrakciami či saunový svet.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu