Z boja o župana BBSK odstúpil ďalší kandidát - Stanislav Mičev


Foto: Z boja o župana BBSK odstúpil ďalší kandidát - Stanislav Mičev Foto: TASR

Nezávislý kandidát na predsedu BBSK dnes oznámil, že sa nebude uchádzať o miesto predsedu VÚC v Banskej Bystrici. Svoje rozhodnutie spravil približne mesiac pred voľbami. Zároveň oznámil, že podporí ďalšieho kandidáta Jána Luntera a svojim voličom odporučil, aby pri hlasovaní podporili práve jeho.

V prospech Jána Luntera sa iba nedávno vzdal aj kandidát opozície Martin Klus. Mičev ďalej vyzval občanov, aby si dobre premysleli, komu 4. novembra odovzdajú svoj hlas. Snaží sa tak o to, aby nevyhral súčasný predseda a jeden z najsilnejších súperov Marán Kotleba. 

“Tak, ako som povedal pred viac ako polrokom, držím slovo. Hlavný náš protivník, veľmi vážny, dobre financovaný a organizovaný je stále tu, naberá silu a preniká do povedomia spoločnosti. Ohlupuje národ, hľadá spojencov. On sa spája, my nemôžeme inak. On používa demagógiu, manipuláciu, polopravdy a zastrašovanie. On a jeho zelení pajáci mentálne drancujú Slovensko,” konštatoval Mičev pre teraz.sk.

Mičev si uvedomuje, že 4. november je dôležitý deň pre Banskú Bystricu

Voľby sa blížia a situácia v kraji je napätá. Viacerí uchádzači o post predsedu BBSK, ako už predtým avizovali, za vzdali svojich mandátov v prospech silnejšieho kandidáta za účelom oslabenia pozície Mariána Kotlebu. ”Čaká nás buď päť rokov úpadku, izolácie a ignorácie našich problémov alebo v tom lepšom prípade nádej, že bude lepšie. Začnime s vysťahovaním fašizmu, ale aj jeho príčiny: korupcie, rodinkárstva, nadradenosti a nezáujmu o bežných občanov,” dodal Mičev.

Voľby do VÚC sa blížia a Ján Lunter je tak podľa posledných prieskumov vážnym kandidátom na to aby porazil Mariána Kotlebu. Známemu pondikateľovi pomáha aj fakt, že ostatní kandidáti s vysokými voličskými preferenciami mu vyjadrili svoju podporu. Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: teraz.sk