V Banskej Bystrici pribudne 35 nabíjacích staníc pre elektromobily. Mesto na ne získalo dotáciu 219 600 eur


Foto: V Banskej Bystrici pribudne 35 nabíjacích staníc pre elektromobily. Mesto na ne získalo dotáciu 219 600 eur Foto: Unsplash

Banská Bystrica získala 219 600 eur z Plánu obnovy a odolnosti SR na budovanie nabíjacej infraštruktúry pre elektrické vozidlá. Vďačí za to úspešnému projektu, ktorý bol zameraný na podporu elektromobility.

Samospráva tak začne s prvou etapou budovania nabíjacích bodov pre majiteľov elektromobilov. V meste pod Urpínom v roku 2024 pribudne 35 nabíjacích bodov ľudí, ktorí využívajú automobily s elektrickým motorom. Samospráva sa aj týmto krokom snaží naplniť ciele definované v schválenom strategickom dokumente − Pláne udržateľnej mobility.

V najbližšom období mesto vyhlási verejné obstarávanie na zhotoviteľa, ktorý sa postará o výstavbu. V rámci projektu bude osadených celkom 32 nabíjacích AC bodov s pomalším nabíjaním a 3 rýchlonabíjacie DC stanice. Rýchlonabíjačky budú umiestnené na verejných parkoviskách v blízkosti zimného štadióna, Národného atletického štadióna SNP na Štiavničkách a v centre mesta.

Nabíjacie stanice pribudnú v tomto roku na Jilemnického, Švermovej, Wolkerovej, THK, Slnečnej, Internátnej, Tulskej a Moskovskej ulici. Ďalšie budú k dispozícii na Malachovskej a Mičinskej ceste, na Hronskom predmestí a ul. 9. mája na Uhlisku.

Budovanie siete nabíjacích bodov je podľa mesta v súlade so strategickým Plánom rozvoja dopravy SR do roku 2030 a národnými cieľmi Integrovaného národného energetického a klimatického plánu na roky 2021 – 2030.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: