Vo Zvolene na ulici Janka Kráľa museli pred niekoľkými dňami evakuovať obyvateľov 10-poschodového paneláku. Ako informovala TV JOJ, záchranné zložky zatiaľ prehľadávali všetky priestory.
Dôvodom bol silný štipľavý zápach neznámeho pôvodu. Obyvatelia sa mohli vrátiť domov po asi hodine. Pôvod zápachu zostáva neznámy.
Zvolenčania poukázali na sociálnej sieti aj na problém s pitnou vodou. Koncom apríla viacerí obyvatelia tvrdili, že majú po vypití vody z vodovodu žalúdočné problémy.
Tomášovi sa zase nepáčilo sfarbenie vody, s čím súhlasili aj ďalší. „V poslednom čase to býva nejako často. Toto nie je prvýkrát za posledné dva mesiace, čo teplá voda bola doslovne žltá až železitá,“ uviedla Gabika.
„Keby ste videli to zanesené potrubie, kadiaľ tečie voda, tak by ste sa povracali,“ tvrdí Marianna. Naša redakcia oslovila vedenie mesta. Viac si môžete prečítať na tomto odkaze.