Kraj podporí rozvoj cestovného ruchu, s OOCR podpísal memorandum o partnerstve


Foto: Kraj podporí rozvoj cestovného ruchu, s OOCR podpísal memorandum o partnerstve Foto: emsbb.sk

BBSK sa rozhodol personálne posilniť Oblastné organizácie cestovného ruchu. OOCR patria k významným organizáciám venujúcim sa cestovnému ruchu (CR) v regióne a spolu s Miestnymi akčnými skupinami sú kľúčovými aktérmi regionálneho rozvoja. Predseda BBSK zo zástupcami šiestich OOCR podpísal Memorandum o partnerstve na rozvoji CR na území kraja.

„Ponúkame spoluprácu a zastrešenie aktivít, ktoré pomáhajú rozvoju kraja,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter. Súčasťou memoranda je záväzok kraja personálne posilniť každú OOCR dvoma ľudmi, ktorí sa budú venovať destinačnému manažmentu a marketingu, zároveň budú poskytovať analýzy a dáta o návštevníkoch v kraji. Súčasťou podpory budú aj finančné prostriedky na projekty zamerané v prospech CR.

„Je to veľmi dobrá aktivita a vítam ju. Dáva nám potenciál na rozvoj, dôležitá je deklarovaná finančná a personálna podpora zo strany kraja. Verím, že dokážeme tento región pozdvihnúť,“ uviedol predseda predstavenstva OOCR Stredné Slovensko Ján Nosko. „Ak chceme držať krok so svetom, bez spolupráce to nejde,“ dodal predseda predstavenstva OOCR Región Horehronie Ľuboš Ďurinďák.  

Memorandum o partnerstve podpísalo okrem predsedu BBSK 6 Oblastných organizácií cestovného ruchu: OOCR Turistický Novohrad – Podpoľanie, OOCR Stredné Slovensko, OOCR Dudince, OOCR Región Horehronie, OOCR Región Gron a OOCR Región Banská Štiavnica. 


„Som veľmi rád, že si kraj uvedomuje dôležitosť OOCR. Z prístupu BBSK cítiť odbornosť. Prišli ľudia, ktorí rozumejú našim problémom a snažia sa ich riešiť. Ďalej by som ocenil systémovosť, ktorú sa nám môže podariť do rozvoja cestovného ruchu vniesť,“ povedal výkonný riaditeľ OOCR Región Banská Štiavnica Igor Kuhn.  Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: vucbb.sk