Mladíci, zrejme vyznávači urbexu, sa v Banskej Bystrici pokúsili vyliezť na žeriav, mohlo to viesť k fatálnemu úrazu


Mladíci sa v Bystrici pokúsili vyliezť na žeriav, mohlo to skončiť tragicky

Foto: Mladíci, zrejme vyznávači urbexu, sa v Banskej Bystrici pokúsili vyliezť na žeriav, mohlo to viesť k fatálnemu úrazu
Foto: Facebook/Bruno G.

Bruno pridal na sociálnu sieť príspevok, v ktorom opísal nebezpečnú „hru“ mladíkov v Banskej Bystrici, ktorá mohla podľa jeho slov skončiť tragicky. Našťastie sa nikomu nič nestalo, ak sa však situácia zopakuje, muž tvrdí, že poskytne zábery policajtom.

„Z nedele na pondelok o 1:15 dvaja mladíci, asi vyznávači urbexu, vstúpili na riadne označené a zabezpečené stavenisko, a s vidinou adrenalínu sa pokúsili vyliezť na stavebný žeriav. Poprosím, ak ste spoznali kamaráta, súrodenca, spolužiaka, alebo svoje dieťa, dohovorte mu v dobrom. Takéto šialenstvo môže viesť k fatálnemu úrazu,“ napísal Bruno v príspevku.


„Neviem, či niekomu doma v noci chýbalo dieťa alebo sú to deti z internátu, ale toto nie je sranda. Kolega mal kuklu na hlave, rukavice o dve čísla väčšie a bundu po bratovi. V noci primŕza, šmykne sa ti, spadneš a tragédia je na svete. Ak vás chalani baví lozenie, super, šup na krúžok lezenia a máte to aj s istením,“ poradil im Bruno.

„Ak sa situácia zopakuje, plno záberov poskytnem policajtom. Nie, aby som niekomu uškodil, ale aby sa zabránilo nešťastiu,“ dodal muž.

Jeho príspevok komentoval Honza: „Ak bolo stavenisko riadne označené, ako tvrdíte, tak je vašou povinnosťou oznámiť vniknutie na cudzí pozemok polícii... To, že sa môžu zabiť, dúfam, vedia aj oni a preto sa na akciu dobre pripravili. Je to ich rozhodnutie a v modernej dobe bez starostí a problémov si mladí musia hľadať adrenalín inde. Beriem, že by ste mali opletačky s políciou, kebyže ráno nájdete na zemi pod žeriavom dve telá, ale ak máte zabezpečené stavenisko, tak ste urobili dostatočné opatrenia…“

Priestupok aj trestný čin 

Prípady neoprávneného vstupu na cudzí pozemok sa často riešia ako priestupok proti majetku. Zákon hovorí, že ak osoba vstúpi na súkromný pozemok bez súhlasu vlastníka, no nespôsobí žiadnu škodu ani iné nepríjemnosti, môže jej byť uložená pokuta.

Ak je neoprávnený vstup spojený s násilím, poškodením majetku alebo inými protiprávnymi aktivitami (napríklad krádežou či vandalizmom), môže byť kvalifikovaný ako trestný čin porušovania domovej slobody alebo poškodzovania cudzej veci.



Najnovšie zo Slovenska

Najnovšie v Banskobystrickom kraji