Zhromaždenia Za slušné Slovensko budú pokračovať, protesty sa budú konať vo štvrtok 5. apríla


Foto: Zhromaždenia Za slušné Slovensko budú pokračovať, protesty sa budú konať vo štvrtok 5. apríla Foto: webnoviny.sk

Aj tento týždeň budú vo viacerých mestách pokračovať protesty a zhromaždenia. Organizátori sa rozhodli zmeniť deň pochodov a piatok nahradiť štvrtkom. K štvrtkovej akcii sa pridajú aj študenti z iniciatívy #niejenámtojedno. 

Slováci pôjdu do ulíc vo štvrtok 5. apríla 2018 od 17:00. V Banskej Bystrici sa zhromaždenie uskutoční na Námestí SNP. Príčinou ďalších protestov je nečinnosť nového ministra vnútra Tomáša Druckera v súvislosti s policajným prezidentom Tiborom Gašparom.  

„Pán Drucker tvrdí, že potrebuje čas na rozhodnutie o novom policajnom prezidentovi. Ak politici boli schopní vytvoriť novú vládu za dva dni, tak nerozumieme výhovorke pána Druckera, že nevie nájsť nového policajného prezidenta v radoch slušných policajtov, a to v priebehu pár dní,“ uvádza sa na webe zaslusneslovensko.  

Organizátori kroky novej vlády a aj ministra vnútra pozorne sledujú a chcú, aby bol prezident Tibor Gašpar odvolaný z funkcie prezidenta Policajného zboru pre jeho nedôveryhodnosť.  

„Ak sa chce naozaj snažiť o obnovenie dôvery verejnosti v nezávislé vyšetrovanie vraždy Jána a Martiny, ako aj káuz, na ktoré Ján poukázal, tak odvolanie pána Gašpara, jasné systémové zmeny v policajnej inšpekcii a odpolitizovanie vedenia polície sú prvé nevyhnutné kroky, aby sa pán Drucker vôbec mohol uchádzať o dôveru verejnosti,“ dodali organizátori.

Prečítajte si viac:


Zdroj: zaslusneslovensko.sk

  • Trenčín
  • |
  • 07 december 2023, 12:34
Upozornenie na uzávierku ulice v Trenčíne