Billa prichádza s ekologickými taškami, peniaze z jej kúpy pôjdu aj na charitu


Foto: Billa prichádza s ekologickými taškami, peniaze z jej kúpy pôjdu aj na charitu Foto: ilustračné

Spoločnosť Billa Slovensko sa rozhodla pristúpiť k významnému kroku a v týchto dňoch do svojich predajní zavádza nové ekologické plastové a papierové tašky z recyklovateľného plastu s nápisom Blue Angel. Toto označenie deklaruje recyklovateľnosť minimálne 80 % použitých materiálov. Pri výrobe takejto tašky sa navyše vypustí do ovzdušia až o 60 % menej oxidu uhličitého. Tašky sú k dispozícií v dvoch variantoch a sú dostupné na všetkých predajniach.

„Zníženie spotreby klasických plastových tašiek je aj politikou Európskej únie. BILLA sa však na Slovensku rozhodla ísť ďalej ako nariaďuje európska norma a nahradí všetky plastové tašky vo svojich predajniach za ekologickejšie materiály,“ uviedol generálny riaditeľ BILLA Slovensko Dariusz Bator.   

Zavedenie tašiek má aj aj charitatívny rozmer. „Z ceny každej zakúpenej recyklovateľnej papierovej, plastovej či permanentnej tašky navyše BILLA prispeje dva centy na projekt – Zdravé oči už v škôlke, ktorý prebieha pod záštitou o.z. BILLA ľuďom,“ doplnil Bator. Vďaka týmto finančným prostriedkom budú môcť odborníci vyšetriť oči väčšiemu počtu detí, ako sa pôvodne plánovalo. 

Prečítajte si viac:


Zdroj: webnoviny.sk

  • Trenčín
  • |
  • 27 september 2023, 13:55
Informácia pre imobilných voličov v Trenčíne