Vo Fiľakove zvýšili počet kamier, polícii pomôžu odhaliť rôzne priestupky


Foto: Vo Fiľakove zvýšili počet kamier, polícii pomôžu odhaliť rôzne priestupky Foto: ilustračné

Kamerový systém vo Fiľakove sa za posledné dva roky zdvojnásobil. Mesto má momentálne 24 otočných a statických kamier. Pri objasňovaní prípadov majú tiež k dispozícií aj 10 fotopascí. Obe zariadenia pôsobia aj preventívne, keďže výrazne klesol počet čiernych skládok. Odzrkadlilo sa to v počte prípadov. Kým v roku 2014 zaznamenala mestská polícia 1252 prípadov tak v roku 2017 iba 901.

Do kamerového systému pribudlo 10 statických kamier, ktoré samospráva zakúpila z vlastných zdrojov a 2 otočné kamery, ktoré  získala prostredníctvom výzvy Ministerstva vnútra. Mestská polícia má tak k dispozícií 10 otočných a 14 statických kamier. Sú umiestnené prevažne v centre mesta, na sídlisku Farská lúka a monitorujú aj prístupové komunikácie do mesta.

Okrem iného monitorujú aj strategicky dôležité oblasti ako mestský cintorín, futbalový štadión, námestie, okolie škôl a mestských inštitúcií, mestský park či autobusovú stanicu.

Kamery sú nápomocné najmä pri odhaľovaní dopravných priestupkov, výtržnostiach či požívaní alkoholických nápojov na verejnosti. Keďže ich počet vzrástol, očakáva sa aj zvýšenie počtu prípadov zachytených a objasnených cez kamerový systém. Ten mesto plánuje aj naďalej rozširovať. V súčastnosti má Fiľakovo na posúdení ďalší projekt podaný na Ministerstve vnútra. 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: filakovo.sk