Uvažujete nad zavedením solárnych kolektorov? Získajte príspevok až 1 750 eur


Foto: Uvažujete nad zavedením solárnych kolektorov? Získajte príspevok až 1 750 eur Foto: ilustračné

Jednou z najväčších výhod solárnych kolektorov je, že dokážu domácnosti ročne ušetriť až 70 % nákladov na ohrev teplej vody. Nainštalovať sa dajú prakticky na celom našom území bez ohľadu na to, či ide o sever alebo juh. Rozdiel medzi najchladnejšími a najteplejšími regiónmi v množstve slnečnej energie je len približne 15 %. 

Účinnosť solárnych kolektorov závisí od nasmerovania na svetovú stranu, ročného obdobia a sklonu plochy, na ktorú dopadajú slnečné lúče. Počas leta, kedy je slnečné žiarenie najväčšie, je možné prakticky úplne zohrievať vodu slnkom. Kolektory však spoľahlivo pracujú i pri teplotách pod nulou. Stačí, ak je slnečný deň a teplo vyrábajú aj v zime. 

„Ďalším dôvodom, prečo sa solárne kolektory oplatia, sú aj nízke prevádzkové náklady,“ informuje Erik Chabreček, expert na riešenie ZEON Solar v ZSE. Domácnosti, ktoré plánujú na ohrev vody využívať slnečnú energiu, majú v tomto roku opäť šancu získať finančný príspevok až 1 750 eur z projektu Zelená domácnostiam financovaného z európskych fondov. 

„Všetko, čo by mal záujemca urobiť, je nechať kontakt na www.zeon.sk/solar. Naša spoločnosť je schopná zákazníkom pomôcť pri získaní finančného príspevku a zastrešiť administratívu s tým spojenú. Vďaka príspevku si záujemcovia môžu znížiť vstupné náklady až o tretinu a zvyšok môžu uhradiť buď jednorazovo alebo na splátky už od 48 € mesačne,“ dopĺňa Chabreček.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: webnoviny.sk