Manžela po hádke bodla do srdca, ale tvrdila že sa napichol na konár, 45-ročná žena dostala 9 rokov


Foto: Manžela po hádke bodla do srdca, ale tvrdila že sa napichol na konár, 45-ročná žena dostala 9 rokov Foto: ilustračné

Trest na deväť rokov za vraždu 53-ročného manžela dostala 45-ročná Stanislava z Drážoviec. Žena priznala, že po konflikte usmrtila svojho manžela kuchynským nožom. Stanislava bola vydatá 12 rokov a spolu mali dve deti. V deň nešťastia prišiel manžel domov opitý, nadával jej a nožom ju zasiahol do ramena.

Potom odišiel do spálne, ale Stanislava išla za ním a kuchynským nožom ho bodla do ľavej strany hrudníka, pričom zasiahla srdce. Júliusa sa pokúšala oživiť, no bolo už neskoro a privolaní záchranári skonštatovali smrť. V čase útoku bola Stanislava ľahko opitá a podľa znalcov sa následkom frustrácie a alkoholu dostala do nekontrolovateľného afektu, v ktorom na manžela zaútočila.

Žena privolaným záchranárom tvrdila že manžel sa napichol na konár, avšak súdna pitva potvrdila zásah inej osoby. Stanislava sa až neskôr priznala že za nešťastie mohla ona. Júliusov brat priznal, že bol agresívny a napadol aj jeho. Podľa neho príčinou nešťastia bol alkohol a Stanislava sa iba bránila. 45-ročná žena dostala miernejší trest vzhľadom na to, že sa priznala a doteraz nebola trestne stíhaná.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: webnoviny.sk