Neznáma žena to prehnala s alkoholom, zachrániť ju museli policajti keďže sa začala dusiť


Foto: Neznáma žena to prehnala s alkoholom, zachrániť ju museli policajti keďže sa začala dusiť Foto: KR PZ Banská Bystrica

V pondelok 12. februára približne o 21:00 hod. hliadka železničnej polície vo Zvolene (ppráp. Boris Zajvald a stržm. Bc. Michal Mackovič) spozorovala ženu, ktorá sedela sama počas dažďa na lavička pred železničnou stanicou. Osobu skontrolovali a overili si jej totožnosť.

Neskôr o 22:50 hod. pri hliadkovaní spozorovali v parku pri fontáne nehybne na zemi ležať osobu. Hliadka ju prebrala, posadila na lavičku a zistila, že ide o ženu, ktorú predtým kontrolovali. Žena bola pri vedomí ale pod vplyvom alkoholu, mala zakrvavenú tvár a s hliadkou nekomunikovala. Policajti preto privolali prvú pomoc, a do jej príchodu ženu, ktorá sa začala dusiť a strácala vedomie ošetrovali.

„Položili ju na zem, zaklonili jej hlavu aby jej uvoľnili dýchacie cesty pričom si všimli, že ústnu dutinu má plnú zvratkov. Ženu naklonili na bok, ústnu dutinu jej vyčistili a tým jej uvoľnili a spriechodnili dýchacie cesty, načo sa po pár sekundách prebrala z bezvedomia. Policajtom povedala, že spadla na betónový chodník pri fontáne. Privolaná RZP ju odviezla do nemocnice na ďalšie ošetrenie,“ uviedla hovorkyňa KRPZ v Banskej Bystrici Mária Faltániová. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica