Vo Zvolene rozdelili policajtov do rajónov, občania budú presne vedieť na koho sa majú obrátiť


Foto: Vo Zvolene rozdelili policajtov do rajónov, občania budú presne vedieť na koho sa majú obrátiť Foto: msp.zvolen.sk

Mesto Zvolen rozbieha na Slovensku málo vídaný projekt s názvom Spoznaj svojho policajta. Sľubuje si od neho väčšie prepojenie obyvateľov so strážcami verejného poriadku. Tí dostanú svoje vlastné rajóny, v ktorých sa budú vyskytovať častejšie ako v iných lokalitách mesta. Postupom času by svoje miesto a jeho obyvateľov mali spoznať lepšie a byť tak nablízku obyvateľom, ktorí budú potrebovať vyriešiť akýkoľvek problém.

„Snahou je odstrániť čo najviac problémov. Obyvateľ bude po novom presne vedieť, kto má na starosti okolie jeho bydliska, bude môcť zodpovedného policajta kontaktovať a prebrať s ním problémy verejného poriadku, ktoré ho trápia,“ hovorí zvolenská primátorka Lenka Balkovičová 

Hlavným dôvodom na spustenie tohto projektu boli skúsenosti z minulosti, kedy ľudia vedeli, ktorý policajt má na starosti ulicu na ktorej bývajú, a teda vedeli presne na koho sa obrátiť v prípade problému. Na tento účel bude k dispozícií 29 policajtov, na ktorých sa môžu občania obrátiť osobne, mailom alebo telefonicky.

„Snažili sme sa rajóny rozdeliť tak, aby jednotliví policajti dostali na starosti práve lokalitu v ktorej sami žijú. Snažíme sa tak zabezpečiť osobnejší kontakt s jej obyvateľmi. Chceli by sme, aby samotní policajti časom dokonca sami zorganizovali stretnutia s obyvateľmi, aby sa im predstavili a informovali ich o svojej činnosti,“ uvádza náčelník zvolenských mestských policajtov Juraj Chabada.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: zvolen.sk