Policajná naháňačka v Lučenci, 38-ročný muž bez vodičského preukazu zastavil až po streľbe na auto


Foto: Policajná naháňačka v Lučenci, 38-ročný muž bez vodičského preukazu zastavil až po streľbe na auto
Galéria: 7 fotiek
Foto: KR PZ Banská Bystrica

Polícia v Lučenci vedie trestné stíhanie pre prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia a prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V piatok 26. januára 38-ročný vodič automobilu BMW, šoféroval auto aj napriek tomu, že nie je držiteľom vodičského preukazu. Vodič smeroval na obec Kalinovo, kde neuposlúchol výzvy policajta, pričom bol prenasledovaný policajnou hliadkou.

V čase o 17:30 hod. došlo k stretu s automobilom Škoda Octavia combi, ktoré v tom čase stálo a dávalo prednosť v jazde. Po zrážke vodič BMW pokračoval v ceste. „Opakovane ohrozoval účastníkov cestnej premávky svojou bezohľadnou a rýchlou jazdou a opakovane neakceptoval výzvy k zastaveniu vozidla. Potom policajt použil zbraň a to tak, že na vozidlo do oblasti pneumatík dva krát vystrelil,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. 

Po výstreloch vozidlo zastavilo a počas toho ako sa hliadka približovala, videla ako sa osoby na predných sedadlách vymenili. Okrem 38-ročného Branislava tu sedela aj 21-ročná žena. „Keďže vo vozidle policajti počas obhliadky našli veci súvisiace s drogovou trestnou činnosťou, polícia začala trestné stíhanie za prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovania s nimi,“ dodala Faltániová.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica