Primátorský punč bol úspešný, peniaze poputujú tým, ktorí to potrebujú najviac


Foto: Primátorský punč bol úspešný, peniaze poputujú tým, ktorí to potrebujú najviac Foto: banskabystrica.sk

Každoročná charitatívna akcia - Primátorský punč aj v tomto roku sprevádzala pokojná nálada, dobrá atmosféra, skvelá hudba i spev. Napriek chladnému počasiu sa Banskobystričanom a návštevníkom mesta podarilo v utorok 19. decembra vyzbierať sumu 2 254 eur. Výťažok odovzdal primátor Ján Nosko riaditeľke krízového strediska pre deti a osamelých rodičov, Domu sv. Alžbety, Ľubici Michalíkovej.

Na tohtoročnom Primátorskom punči, na ktorom sa po prvý krát rozdávalo aj Betlehemské svetlo sa predalo 150 litrov punču, 50 litrov čaju, 500 hrnčekov s tématikou Banskobystrických Vianoc, 120 škvarkových pagáčov a 500 kusov sladkých koláčov. Program a dobrú náladu zabezpečoval FS Urpín, DFS Matičiarik a Združenie autentického folklóru Pohronci.

„Ďakujem každému, kto v tomto predvianočnom čase prišiel a prispel na dobrú vec. Štedrý výťažok je od dnešného dňa už v rukách tých, ktorí našu pomoc potrebujú,“ povedal primátor Ján Nosko. Podľa vyjadrenia riaditeľky krízového strediska sa výťažok použije na kúpu nového vysávača, práčky, hygienických potrieb a potrebného zariadenia do detských izieb.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: banskabystrica.sk